28 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

Karadağ 0 – 2 Sırbistan

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerinde iki Balkan ülkesi komşu karşı karşıya geldi. G grubunda mücadele eden iki takım Karadağ ile Sırbistan Podgorica ‘ da karşı karşıya geldi.

İlk yarısında gol sesi çıkmayan karşılaşmada konuk takım Sırbistan ikinci yarıda Juventus’ lu golcüsü D. Vlahovic ‘İn iki golü ile sahadan 2 – 0 ‘ lık galibiyet ile ayrılarak G grubundaki ikinci maçından da 3 puan ile ayrıldılar.

Sırbistan’ ın gollerini 78’ dakikada ve 90 + 5 ‘ dakikada D. Vlahovic kaydetti.

Karadağ 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerinde ikinci maçında sahadan mağlubiyet ile ayrılarak puanını 3’ te kalırken 3. Sıraya geriledi.

Sırbistan ise aldıkları 3 puan ile G grubunda 6 puana ulaşarak iki maç sonun da liderlik koltuğuna oturdular.

Sırbistan elemeler de ilk maçında Litvanya’ yı 2 – 0 mağlup ederken, Karadağ ise ilk maçında Bulgaristan ‘I 1 – 0 mağlup etmişti.

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerinde üçüncü karşılaşmalar 17 Haziran’ da Karadağ kendi sahasında Macaristan ‘I konuk ederken Sırbistan ise 20 Haziran’ da Bulgaristan ‘a konuk olacaklar.

Sırbistan Juventus’lu Golcüsü Vlahovic İle 3 Puanı Aldı

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerine iyi başlayan Sırbistan G grubunda ikinci maçında konuk olduğu Karadağ deplasmanında Juventus’ lu golcüsü D. Vlahovic’ in golleri ile sahadan 3 puan ile ayrıldı.

Sırbistan iyi başladıkları elemeler de Karadağ karşısında istediği gibi bir oyun ilk yarıda ortaya koyamadılar.

Karadağ ilk yarıda rakibine göre daha iyi olsa da son pas ve vuruşlar da doğru kararları veremeyerek yakaladıkları gol pozisyonlarını bir bir harcadılar.

İkinci yarıda ise Sırbistan’ da oyuncu değişiklileri ile başlayarak oyunun kontrolünü eline aldılar.

Oyuna ikinci yarıda giren D. Vlahovic Sırbistan’a da galibiyeti getirdi. Karadağ ilk gol sonrasında beraberlik için saldırsa da geride bıraktığı boşlukları iyi değerlendiren Sırbistan maçı uzatmalarda kopartırken ikide iki ile yoluna devam ettiler.

Karadağ – Sırbistan Maç Bilgileri

STAT: Stadion Pod Goricom

HAKEMLER: Clément Turpin ( Orta Hakem ), Nicolas Danos, Benjamin Pages ( Yardımcı Hakem ), Ruddy Buquet ( 4. Hakem )

KARADAĞ: Milan Mijatovic, Igor Vujacic, Stefan Savic, Zarko Tomasevic, Marko Vesovic, Vukan Savicevic, Aleksandar Scekic, Sead Haksabanovic, Adam Marusic, Stevan Jovetic, Nikola Krstovic

TEKNİK DİREKTÖR: Srdjan Kljajevic

SIRBİSTAN: Vanja Milinkovic – Savic, Nikola Milenkovic, Nemanja Gudelj, Strahinja Pavlovic, Filip Djuricic, Ivan Ilic, Marko Grujic, Filip Mladenovic, Dusan Tadic, Sergej Milinkovic – Savic, Aleksandar Mitrovic

TEKNİK DİREKTÖR: Dragan Stojkovic

SARI KARTLAR: N. Krstović ( Karadağ ), A. Živković, F. Mladenović ( Sırbistan )

GOLLER: 78’ dakika ve 90 + 5 ‘ dakika D. Vlahovic ( Sırbistan )