28 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

İtalyan Menajer Galatasaray’ın Dünyaca Ünlü İsimler ile İlgilendiğini Açıkladı

Galatasaray, Fenerbahçe ile beraber yaz transfer dönemine damga vurdu. Başta Wilfried Zaha, Tete ve Hakim Ziyech olmak üzere çok sayıda kaliteli futbolcuyu kadrosuna katan sarı kırmızılı takımın kasasından çok ciddi paralar çıkmadı. Galatasaray’ın transfer başarısını mümkün kılan isimlerden birisi de George Gardi idi. İtalyan menajer, bu yaz, birçok ünlü futbolcuyu Galatasaray’a kazandırdı.

George Gardi Mauro Icardi’nin Gelişini Sağlayan İsimlerden Birisi İdi

Mauro Icardi, 2022 – 2023 sezonunda kiralık olarak Galatasaray’da top koşturdu. Attığı gollerle Galatasaray’ın kazandığı şampiyonluğa büyük katkıda bulundu. Oyuncunun bonservisi Paris Saint Germain’de bulunuyordu. Fransız kulübünün yöneticileri, Mauro Icardi’nin çok güzel bir sezon geçirdiğinin farkındaydılar. Bu yüzden, ilk etapta, Galatasaray’dan yüksek bir bonservis talep ettiler. Ayrıca, Mauro Icardi transferinde devreye bazı Suudi Arabistan kulüpleri de girdi. Hatta, Arapların Mauro Icardi’ye yıllık otuz milyon Euro teklif ettiklerine dair farklı iddialar da vardı. Fakat, Mauro Icardi’nin Suudi Arabistan’a gitmeye niyeti yoktu. Gönlü Galatasaray’da idi.

Sevenler kavuştu. Mauro Icardi, Temmuz ayında kendisini üç yıllığına Galatasaray’a bağlayan sözleşmeye imza attı. Galatasaray, oyuncunun bonservisi için Paris Saint Germain’e on milyon Euro ödemeyi taahhüt etti. Buna ek olarak, oyuncuya da yıllık altı milyon Euro garanti ücret verilecekti. Mauro Icardi’nin başta Suudi Arabistan kulüpleri olmak üzere diğer kulüplerden gelen teklifleri reddedip Galatasaray’a imza atmasını sağlayan kişi İtalyan menajer George Gardi oldu.

George Gardi, Mauro Icardi’nin transfer sürecinde çok kararlı ve vefalı davrandığını dile getirdi. Oyuncunun Galatasaray’a yürekten bağlı olduğunu ve parayı değil armayı seçtiğini belirtti. Bunun yanı sıra, Galatasaray’ın transfer süreci ile ilgili birtakım detaylardan da bahsetti.

Sadio Mane ve Paulo Dybala Galatasaray’ın Kapısından Dönmüşler

Yaz transfer döneminin başında farklı oyuncuların isimleri Galatasaray ile anıldı. O isimlerden birisi de Sadio Mane oldu. 1992 doğumlu oyuncu, Bayern Münih’ten ayrılmaya hazırlanıyordu. Galatasaray’ın Şampiyonlar Ligi avantajını kullanarak oyuncuyu ikna edebileceğine dair iddialar vardı. Ancak, Sadio Mane, Ağustos ayında 30 milyon Euro karşılığında Bayern Münih’ten Al-Nassr’a transfer oldu. George Gardi, Galatasaray’ın yaz aylarında Sadio Mane ile ilgilendiğini duyurdu.

George Gardi’nin iddiasına göre sarı kırmızılı takım yaz transfer döneminde Sadio Mane’nin yanı sıra Paulo Dybala ile de ilgilendi. Yakından takip edenlerin bildiği üzere Paulo Dybala, İtalya’nın Roma takımında forma giyiyor. Sosyal medyada oyuncunun 12 milyon Euro karşılığında İtalya dışı bir kulübe transfer olacağına dair iddialar vardı. Galatasaraylılar, yalnızca 12 milyon Euro karşılığında Paulo Dybala’yı takımlarında görme fikrine fazlasıyla sıcak bakıyorlardı. Fakat, Paulo Dybala, Galatasaray da dahil olmak üzere kendisine transfer teklifi yapan kulüplere olumlu cevap vermedi. Roma’da kalmayı tercih etti. Galatasaray’ın Paulo Dybala hayali suya düşmüş oldu.