28 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

HALİL DERVİŞOĞLU GALATASRAY’DA

Yeni sezon öncesi Avusturya’da kamp çalışmalarını sürdüren Galatasaray, bir yandan da kadrosunu güçlendirmeye devam ediyorlar.

Geçtiğimiz Süper Lig’de 2022 – 23 sezonunu şampiyonlukla tamamlayan ve Şampiyonlar Ligi için iddialı bir kadro kurmak isteyen sarı kırmızılı takım Galatasaray’da transfer çalışmaları tüm hızı ile sürdürmeye devam ediyorlar.

Bu sezon takımın performansı yanında bireysel olarak bazı oyuncularının ön plana çıkmasından sonra elinde ki kadroyu koruyarak üzerine takviyeler ile güçlendirmek isteyen sarı kırmızılı takım transferlerde öncelikleri elindeki kadrosunu koruyup üzerine alternatif 4 – 5 güçlü isim ile kadrosunun derinliğini, arttırmak oldu.

Transfer de sarı kırmızılı takımın önceliği geçen sezon ki şampiyonlukta büyük pay sahibi Arjantinli yıldız isim M. Icardi olsa da alternatif isimler üzerinde ve kadroda eksik olan bölgeler içinde çalışmalarına devam ediyorlar.,

Golcü eksiği olan sarı kırmızılı takım 1 yıl olarak kiralık formasını giyen genç milli golcüsü Halil Dervişoğlu ile bu kez bonservisini alarak takıma kazandırdılar.

Siyah beyazlı takım Beşiktaş ‘ın çok ilgilendiği imzaya bile gelmek için uçak biletine kadar her şeyin hazırlandığı Halil Dervişoğlu için sarı kırmızılı takım devreye girince transfer de rota Galatasaray’a dönerek tecrübeli isim kendisini sarı kırmızılı takım da buldu.

İngiltere Primier Ligi ekiplerinden olan Brentford’ da forma giyen 23 yasındaki genç golcü Halil Dervişoğlu ile sarı kırmızılı takım 4 yıllık bir anlaşma yaptılar.

Halil Dervişoğlu

HALİL DERVİŞOĞLU AİT OLDUĞU YERDE GALATASARY’DA

Daha önce Sarı kırmızılılar‘da kiralık olarak da forma giyen 23 yaşındaki oyuncunun transferi Kamu Aydınlatma Platformu’na ( KAP ) yapılan açıklama ile duyuruldu.

Bir önceki gece Süper Lig devi Beşiktaş ile anlaşma sağlayan ve hatta uçak biletini Siyah beyazlılar’a aldıran milli golcü Halil Dervişoğlu, bu sabah sürpriz bir şekilde Galatasaray’la anlaşmıştı. Milli oyuncu, Galatasaray ile sözleşme imzalamak adına İstanbul’a gelirken 4 yıllık sözleşmeye de imza attı.

Sarı kırmızılı takım İngiltere Primier Ligi ekiplerinden olan Brentford’ a Halil transferinde 500.000 Euro tutarında transfer ücreti öderken genç oyuncuya ise 2023 / 2024 sezonu için net 20.000.000 TL sezonluk ücret ödenecek olup, sonraki sezonlarda ödenecek ücretler TÜİK’in açıklayacağı TEFE-TÜFE oranında artış yapılarak belirlenecek.

HALİL DERVİŞOĞLU GALATASARAY’DA YEDEK OLARAK BEKLEYECEK

Sarı kırmızılı takımın genç golcüsü Halil Dervişoğlu Galatasaray ‘ da 3. Golcü olarak takıma kazandırılan isim oldu.

Daha önceki sezonun da verimli bir süreç geçiremeyen genç oyuncu performansı ve bitiriciliği ile de çok fazla tartışılan isim olmuştu.

Son sezonun da ise Championship ekiplerinden Burnley de kiralık olarak geçiren genç golcü 8 karşılaşmada görev alırken 1 gol kaydetti.

Galatasaray’ da geçtiğimiz sezon da zaman zaman sağ kanat ve forvet arkasında oynayan genç oyuncu sarı kırmızılı takım ile Icardi ‘nin şampiyonlar ligi elemelerinde olamadığı yetişmemesi halinde genç golcü kendisini gösterecektir.