12 Nisan 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

Haji Wright Son Performans Değerlendirmesi

Haji Wright Süper Lig takımları arasında yer alan Antalyaspor’da Santrafor mevkiinde forma giyen Gana asıllı futbolcudur. Henüz 24 yaşında olmasına rağmen ortaya koyduğu performans Türk futbol kulüplerinin de dikkatinden kaçmıyor. Özellikle son haftalarda yıldızı parlayan oyuncu hem takımına hem de kişisel performansını yükseltmeye devam ediyor. Spor Toto Süper lig’in 11. haftasında  Wright her ne kadar maçta üstün bir performans sergilemeye çalışsa da oldukça gole yatkın olan pozisyonları görmezden gelmesi taraftarları da pek memnun etmedi.

Gole yatkın oldukça fazla pozisyonu kaçıran  Wright dışında genel olarak takımın performansı bu sezon çok da ön planda değil. Spor Toto Süper lig’in son 3 müsabakasında takım olarak herhangi bir üstünlük sağlayamayan Antalyaspor bu sezona kadar herhangi bir maçta özellikle iç saha alanda galibiyeti olmayan bir karşılaşmada bulunmamıştı. Öte yandan İstanbulspor ile oynanan maçta Antalyaspor’un taraftar tribündeki azlık dikkatlerden de kaçmadı. Oyun içerisinde açık, çevik ve enerjisi yüksek bir şekilde sahaya giriş yapan  Wright aldığı pasları doğru şekilde değerlendiremedi.

 Wright Eski Performansını Yitiriyor mu?

Wright’ın İstanbulspor ile yapılan müsabakada tepki çekmesindeki en önemli sebep ise 19. dakikada takım arkadaşı tarafından gönderilen pası karşılayamaması oldu. Ceza sahasına giriş yapan Larsson tarafından yönlendirilen pas boş kale ile karşı karşıya olmasına rağmen Haji Wright‘ın elinden kaçtı. Top auta düştü. Her ne kadar tecrübeli olsa da bu maçtaki performansı pek de beğenilmedi. 6 farklı pas ile karşılaştı fakat her seferinde daha kötü vuruşlar ile yanıt verebildi. Maç 1-0 kayıpla sonlandı. Geriye dönüp bakıldığında henüz yaz ortasında Antalyaspor’da verdiği mücadelede üstün bir performans sergiliyordu.

Ligde 5 farklı gole ulaşmasını sağladığı takımını yüceltiyordu. Transfer sürecinde aslında teknik direktörün tam isabetli bir karar aldığı da söylenebilirdi. Haji Wright geçtiğimiz sezon gösterdiği performansı ile göz dolduruyordu. Genç yaşına rağmen ligde Trabzonspor ile yapılan maçta 2 gol atarak başarısını ön plana çıkarmıştı. Antalyaspor ile 3 yıllık sözleşmesi bulunan  Wright bu sezon başlangıcından itibaren özellikle geçtiğimiz hafta başarısında ve performansında düşüş fark ediliyor.

Geçtiğimiz Sezonun En Çok Aranan İsmiydi!

Geçtiğimiz sezon yine Antalyaspor’da 35 kez forma giyen 15 farklı gol ve iki farklı asiste imza atan başarılı oyuncu sezon başlangıcında da performans yönü ile takdir edilesi bir oyun ortaya çıkarmıştı. Son haftalarda ortaya koyduğu performansındaki düşüşün kısa süreli olduğu düşünülüyor. Süper lig’in 10. haftasında Antalyaspor-Alanyaspor arasında gerçekleşen müsabaka 3-2 olarak sonuçlandı. Antalyaspor’un puanı 12’ye yükseldi. Wright’ın 87. dakikada gelen golü Antalyaspor’un öne geçebilmesinde yeterli olmadı.

Spor Toto Süper lig’in 11. haftasında ise  Hahi Wright’ın ortaya koyduğu performans ve genel olarak takım içi performans pekTe umut verici değildi. Son haftaki performansı pek iç açıcı gözükmese de genel olarak Antalyaspor kulübüne katıldığı Haziran 2022 tarihi itibariyle üstün bir performans sunmaya devam ediyor. Profesyonel kariyeri 2015 yılında başlayan milli sporcunun Türkiye’deki ilk Türk futbol takım kariyeri Antalyaspor ile başlamış oldu. Milli takım kariyeri ise 2013 ve 2022 yılları arasında Amerika’da Birleşik Devletler milli futbol takımı ile bulunuyor.