1 Aralık 2023 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

Gedson Fernandes’in Talipleri Her Geçen Gün Artıyor

Beşiktaş, son olarak, Konferans Ligi’nde Belçika’nın Club Brugge takımı ile karşı karşıya geldi. Söz konusu maçtan 1-1’lik beraberlik ile ayrıldı. Beşiktaş’a beraberliği getiren golü Cenk Tosun kaydetti. Siyah beyazlı takımın bu maçta ortaya koyduğu futbol beğenilmedi. Bilhassa Şenol Güneş, çıkarmış olduğu kadro ve oynatmış olduğu futbol dolayısıyla eleştirilerin merkezi haline geldi.

Üç Kulüp 24 Yaşındaki Oyuncunun Peşine Düştü

Takdir edersiniz ki, Beşiktaş kadrosunun en değerli ismi Gedson Fernandes! Beşiktaş, bu oyuncuyu 2022 yılının Ocak ayında Benfica’ya altı milyon Euro ödeyerek kadrosuna kattı. Ancak, söz konusu altı milyon Euro, oyuncunun bonservisinin sadece yarısını karşılıyordu. Bir başka deyişle, Beşiktaş, Gedson Fernandes’i başka bir kulübe sattığı takdirde elde etmiş olduğu bonservis gelirinin yarısını Benfica’ya verecek.

Gedson Fernandes, yalnızca Süper Lig’de popüler olan bir oyuncu değil! Benfica’da forma giydiği dönemden bu yana birçok Avrupa kulübünün listesinde yer alıyor. Birçok kulüp, yaz transfer döneminde Gedson Fernandes’i kadrosuna katmak adına Beşiktaş’ın kapısını çaldı. Bilhassa Lazio’nun teknik direktörü Maurizio Sarri, bu oyuncuyu çok istiyordu. İtalyanlar, Gedson Fernandes için Beşiktaş’a 20 milyon Euro önerdiler. Beşiktaş ise Benfica ile yapılan anlaşma gereği eline sadece 10 milyon Euro geçeceği için bu teklife olumlu bakmadı. 24 yaşındaki oyuncu, istenilen teklifin gelmemesinden dolayı yeni sezona Beşiktaş’ta başladı.

Portekizli oyuncuya gelen tekliflerin ardı arkası kesilmiyor. Avrupa basınında yer alan iddialara göre üç Avrupa kulübü oyuncunun peşine düştü. Söz konusu üç kulüp arasında Borussia Dortmund, Atletico Madrid ve Borussia Mönchengladbach yer alıyor. Bu üç kulübün temsilcileri, Beşiktaş’ın Belçika’da Club Brugge ile oynadığı maçta Gedson Fernandes’i izlediler. Oyuncu hakkında rapor hazırladılar. Hatta, bu üç kulübün temsilcilerinin önümüzdeki günlerde İstanbul’a gelerek Gedson Fernandes’i başka maçlarda izleyecekleri de söyleniyor.

Portekizli Oyuncu Beşiktaş’ın En İstikrarlı İsimlerinden Birisi Olmayı Başardı

Gedson Fernandes, her ne kadar 2022 yılının Ocak ayında Beşiktaş’a transfer olmuş olsa da söz konusu sezonun ikinci yarısını kiralık olarak Çaykur Rizespor’da geçirdi. Oyuncu, 2022 – 2023 sezonu ile beraber Beşiktaş’ta top koşturmaya başladı. Geçtiğimiz sezon ortaya koyduğu performans ile sınıfı geçti. Bilhassa Şenol Güneş’in gelişinin ardından çok daha iyi bir oyun ortaya koymaya başladı. Hücumda ciddi sorumluluklar aldı. Kendisini her anlamda geliştirdi.

Gedson Fernandes, 2023 – 2024 sezonuna da iyi bir başlangıç yaptı. Şu ana kadar oynanan tüm maçlara ilk 11’de başladı. Genç orta saha, Beşiktaş formasını şu ana kadar 47 maçta giydi. Güzel performansını dört gol ve dokuz asist ile süsledi. Toplam 13 gole katkıda bulunarak yalnızca defansif bir oyuncu olmadığını gösterdi. Beşiktaş, bu oyuncuyu kadrosuna katmak isteyen kulüplerden yüklü bir bonservis bedeli talep edecek.