28 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

Galatasaray’ın Gözdesi Leandro Paredes

Süper Lig’de 2022 – 23 sezonunu şampiyonlukla tamamlayan ve Şampiyonlar Ligi için iddialı bir kadro kurmak isteyen sarı kırmızılı takım Galatasaray’da transfer çalışmaları devam ederken yıldızı isimlerin adı ön planda.

Sarı kırmızılı takım transfer sürecinde birçok isim konuşulsa adı geçse de büyük bir gizlilik İle çalışamaya devam ediyor.

Kadrosunda birçok isme transfer teklifi de gelmesi ile sarı kırmızılı takımı yoğun bir süreç onları beklese de elindeki kadroyu da koruyarak önemli isimlerin transferi ile kadrosunu güçlendirmek istiyorlar.

Sarı kırmızılı takım Galatasaray, Fransız ekibi olan Paris Saint Germain forması giyen ve sezonu kiralık olarak İtalyan ekibi Juventus’ da geçiren 28 yasındaki Arjantinli ön libero Leandro Paredes’i kadrosuna katmak için çalışmalarına devam ederken yoğun bir mesai harcıyorlar.

Sarı kırmızılı takım Galatasaray, Arjantinli orta saha oyuncusu Leandro Paredes transfer etmeye çok yakın olurken bu transferde 28 yasındaki Arjantinli ön libero Leandro Paredes’in hem takım arkadaşı hem de vatandaşı olan Mauro Icardi bu transferde etkili bir rol oynadı diye biliriz.

Sarı kırmızılı takıma artık bir imza kadar uzakta olan Leandro Paredes’in Galatasaray’ da ki oyun planını da çok ciddi değiştireceği gibi orta sahada Sergio Oliviera veya Mertens ikilisinden birisini de kenara gelmesi demek oluyor.

Yoğun bir süreç geçiren sarı kırmızılı takım transferi açıklamaya artık çok yakınlar diye biliriz.

LEANDRO PAREDES GALATASARAY’I BİR ÜST SEVİYEYE ÇIKARIR

Sarı kırmızılı takımın transfer listesinde olan de 28 yasındaki Arjantinli ön libero Leandro Paredes’in Galatasaray ‘ a katılması ile farklı bir oyun planı ve orta saha izleye biliriz.

28 yasındaki Arjantinli ön libero Leandro Paredes’in daha çok oyunu derinde kuran pas geçişini savunmaya daha yakın yapan Arjantinli orta sahada sarı kırmızılı takım da orta sahasına devler ligi kalitesin de bir oyuncu kazanmış olacak.

Kiralık olarak süre aldığı Juventus’ ta da duran topların tamamını da kullanan tecrübeli Arjantinli sarı kırmızılı takımın oyun kalitesini bir üst seviyeye çıkaracaktır.

Orta sahada Lucas Torreira ile beraber ikili üst düzey bir oyun ile önlerinde Sergio Oliviera veya Mertens’ de birisi hatta 4 – 4 – 2 ‘ de Icardi ve Zaniolo ile beraber çok güçlü bir iskelet oluşturacaklar.

Bu sezon özellikle Lucas Torreira’ nın sırtında ki yükü düşününce azaltacağı gibi Uruguaylı orta sahanın daha fazla hücum da rol alacağı anlamına gelir. Arsenal ve Fiortentina ‘ da daha fazla ön alan baskısında izlediğimiz Lucas orta sahada savunma anlamında yükü hafifleyince daha etkili bir oyun ile sahada olacaktır.

LEANDRO PAREDES SEZON İSTATİSTİKLERİ NASIL?

Arjantinli oyuncu topa sahip olmayı seven isimlerden olurken pas ve oyun geçişlerinde savunmada özellikle önemli rol üstleniyor.

Bu sezon Juventus ile 25 lig maçına süre alan tecrübeli isim 1 gol katkısı sağladı.