21 Şubat 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

Galatasaray’da Zaniolo İlk 11’e Dönüyor

Sarı kırmızılı takım Galatasaray’ın devre arası transfer döneminde İtalyan devi Roma ‘ dan transferin son gününde Galatasaray ‘a 15 Milyon Euro bonservis bedeli ödenerek kadroya katılmıştı.

Devre arasının en çok ses getiren transferlerinden birisi olan 23 yaşındaki İtalyan golcü Nicolò Zaniolo kısa sürede takıma sağladığı uyum ile alkış topladı.

Son haftalar da teknik adam Okan Buruk kazanan takımı bozmak istemeyerek yedek kulübesine bıraktığı 23 yaşındaki İtalyan golcü Nicolò Zaniolo derbi sonrasında yeniden ilk 11’ de yerine geçe bilir. Bu sezon daha çok oyuna sonrandan dahil olarak takımına katkı sağlayan İtalyan golcü Başakşehir maçı ile ilk 11’de sahaya çıkması da bekleniyor.

BEŞİKTAŞ DERBİSİ SONRASI ZANİOLO İLK 11’ E GEÇİYOR

Süper Lig’de liderlik koltuğunda oturan Galatasaray, 32. haftadaki dev derbide Beşiktaş’a konuk oldu.

Zorlu karşılaşmada 1 – 0 öne geçmesine rağmen Galatasaray Beşiktaş karşısında 3 – 1 mağlup olarak sahadan ayrılırken, sarı kırmızılı takım da 23 yaşındaki İtalyan golcü Nicolò Zaniolo ilk 11’ e dönüyor.

İlk 11’ de çift santrafor olarak hücum da düşünülen İtalyan golcü Nicolò Zaniolo 10 numara olarak ta orta sahada yer ala bilir.

NİCOLO ZANİOLO TRANSFERİ HALEN KONUŞULUYOR

Sarı kırmızılı takımın devre arası transfer döneminde İtalyan devi Roma ‘ dan transferin son günün de Galatasaray ‘a 15 Milyon Euro bonservis bedeli ödenerek kadroya katılmıştı.

Avrupa’ da birçok takımın da takibin de olan 23 yaşındaki İtalyan golcü Nicolò Zaniolo transfer de kararını sarı kırmızılı takım dan yana kullanmıştı.

İtalyan ekibi Milan ile İngiltere’ den Bournemouth’ un istediği oyuncu sarı kırmızılı takımı tercih etmişti. İspanyol devi Barcelona ‘nın bile peşinde olduğu transfer etmeyi çok istediği oyuncu için sarı kırmızılı takımda transferi bitiren Erden Timur üzerine düşeni bu sezon fazlası ile yaptı.

İtalyan devi Roma ‘ dan 15 Kasım 2023 tarihinden başlamak üzere 5 sezona yayılmış eşit taksitte 15 milyon Euro kesin transfer bedeli ile sarı kırmızılı formayı giyen Nicolò Zaniolo, ileride bir başka kulübe satılması durumunda elde edilecek kesin transfer bedeli karının yüzde 20’sinin İtalyan ekibi Roma ‘ ya verilecek.

Nicolò Zaniolo’ ya sarı kırmızılı takım 4,5 sezon için sözleşme imzalanan futbolcuya, 2022 – 2023 sezonu için net 900 bin, diğer sezonlar için net 2 milyon 750 bin Euro sezonluk garanti maaş ödeyecekler.

Sezon sonun da İtalya’ya ülkesine döneceği konuşulan Zaniolo Milan ve Juventus olmak üzere Avrupa’nın dev kulüpleriyle anılıyor.

SARI KIRMIZILI FORMA İLE NE YAPTI?

Zaniolo devre arasın da katıldığı Galatasaray ile kısa sürede iyi bir uyum yakaladılar. İyi bir hazırlık süresi geçiren İtalyan oyuncu 3 hazırlık maçında 2 gol ile sezona giriş yaptı.

Süper lig de ise 7 lig maçında süre alan Zaniolo 3 gol kaydederek takımına destek oldu.