30 Kasım 2022 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

Galatasaray’da Kızışan Rekabet: Forma

Galatasaray’da gerçekleşmiş olan yeni transferlerin takıma uyum konusu teknik heyetin de yüzünü gayet iyi bir şekilde güldürmekte. Sarı-kırmızılı Galatasaray ekibinde forma rekabeti git gide kızıştığı sırada kadroda oluşmuş olan bu derinlik ise teknik direktör Okan Buruk’un elini giderek daha fazla güçlendiren ve güçlendirmeye devam eden bir etken olarak gözle görülür bir biçimde fark yaratmakta.

Geçen sezon beklenen performansı gösterememiş olan Galatasaray, yeni sezona ise yenilenmiş kadrosu ile giriş yaptı. Toplamda 13 transfer gerçekleştiren sarı-kırmızılı takım, geniş bir kadro rotasyonuna da sahiplik sağlamış oldu. Bu sezon içerisinde sadece lig yarışına odak göstermiş olan sarı- kırmızılı takım Galatasaray‘da futbolcuların gayet hazır ve formda bir görüntü çizmesi de teknik heyeti sevindiren durumlar arasında yerini almakta. İstanbulspor ile birlikte oynanmış olan hazırlık karşılaşmasında ise pek çok futbolcuyu gözlemleme imkanı bulmuş olan Okan Buruk’un, takımın performansından son derece memnun kaldığı öğrenilen bilgiler arasında. Sarı kırmızılı ekibin geniş kadrosundan iki ayrı başarılı 11 çıkması da dikkatleri oldukça çeken durumlar arasında.

Yabancı Kuralı Dolayısı ile Bazı Futbolculara Şans Verilemiyor

Yabancı kuralı sebebi ile bazı futbolculara saha içerisinde şans veremeyen Okan Buruk‘un, sezonun geri kalanında da kadro içerisinde zaman zaman çeşitli şekillerde değişiklikler yapması beklenen durumlar arasında yer almakta. Yerli kontenjanında çoğunluk ile Abdülkerim, Kerem ve Yunus’u sahaya sürmekte olan tecrübeli teknik adam, ilerleyen dönemde ise Okan Kocuk, Emin Bayram, Kazımcan ve Berkan gibi başarılı futbolculara da 11’de görev vermeyi planları arasında bulunduruyor.

Galatasaray’da Forma Rekabeti Üst Seviyelerde

Galatasaray’da futbolcuların iyi giden performansı teknik heyeti sevindiriyor. Yeni transferlerin de takıma dahil olmasının sonrasında, sarı kırmızılı takımda sezonun kalanı süresince ciddi bir forma rekabeti yaşanacağı da görünmekte. Kadro kalitesinin artışı Okan Buruk’un elini güçlendirdiği kadar, diğer bir yandan da 11 seçimi yapma konusunda oldukça zorlayacak. Sezon başında takımda düşünülmemiş olan Sacha Boey göstermiş olduğu futbolla, Dubois’nın yedek kalmasına sebep olmuştu.

Okan Buruk’un, Konyaspor maçının son kısmında sol bek pozisyonunda şans verdiği Dubois’yı ilerleyen maçlarda da Van Aanholt’un yerinde değerlendireceği bilgileri de öğrenildi. Orta saha tarafında Mertens, Oliveira ve Torreira üçlüsünü kullanmış olan Galatasaray’da; Mata, Midtsjö ve Berkan da formayı almak adına rekabet edecek. Kanat taraflarında Kerem ve Yunus’un yanı sıra yeni transferler olan Yusuf Demir ve Rashica da alternatif oyuncular arasında yer almakta. 11’de 3 yerli oyuncu kuralı olması gereğince Yusuf ve Rashica’nın da rekabet açısından işi zorlaşıyor.

Galatasaray’da en büyük forma mücadelesi ise forvette yaşanacak. Forma yarışında Icardi, Seferovic ve Gomis başarılı oyuncuları arasında olacak. Icardi’yi 11’de kullanmayı hedef alan Okan Buruk’un, Gomis’in vermiş olduğu skor katkısı sebebiyle kime forma vereceği de merak konusu olmuş durumda.