19 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

Galatasaray Sol Bek Transferinde Gözünü İngiltere’ye Çevirdi

Sarı kırmızılı takım Galatasaray, önümüzdeki sezon üç kulvarda birden mücadele edecek. İlk olarak, UEFA Şampiyonlar Ligi’nde gruplara kalmaya çalışacak. Temmuz ve Ağustos aylarında ön eleme maçlarına çıkacak. 11 Ağustos 2023 tarihinde Süper Lig’de 2023 – 2024 sezonu başlayacak. Sonuç olarak, Galatasaray’ı zor ve çekişmeli bir sezonun beklediğini dile getirebiliriz.

Nuno Tavares Galatasaray’ın Transfer Listesinin İlk Sırasında Yer Alıyor

Galatasaray’ın güncel kadrosunda yer alan tek sol bek Kazımcan Karataş! Genç oyuncu, geçtiğimiz sezonun son maçlarında oldukça iyi bir performans ortaya koydu. Okan Buruk, yabancı sınırından dolayı genç oyuncuya şans verdi. Söz konusu kararından dolayı asla pişman olmadı. Ancak, Galatasaray’ın önümüzdeki sezon üç kulvarda birden mücadele edeceği dikkate alındığında sol beke bir transferin şart olduğunu söyleyebiliriz. Asıl pozisyonu sağ bek olan Leo Dubois, şans verildiği takdirde sol bekte forma giyebilir. Ancak, Okan Buruk, sol bekte hücum yönü ağır basan bir ismi görmek istiyor.

Galatasaray’ın transfer listesinde birden çok sol bek yer alıyor. Onlardan birisi Nuno Tavares! Bonservisi Premier Lig ekiplerinden Arsenal’de bulunan genç oyuncu, geçtiğimiz sezonu Fransa’nın Olimpik Marsilya kulübünde kiralık olarak geçirdi. Buradaki performansıyla sınıfı geçti. Bu durum, oyuncuya duyulan talebi arttırdı. Birçok kulüp, Nuno Tavares’i kadrosuna katmak istiyor. Onlardan birisi de Galatasaray!

Okan Buruk, Nuno Tavares’in genç ve dinamik bir bek olmasından bir hayli etkilendi. Böylesine kaliteli bir oyuncuyu kadrosunda görmek istiyor. Nuno Tavares’in hem UEFA Şampiyonlar Ligi’nde hem de Süper Lig’de Galatasaray’a büyük katkı sağlayacağına inanan Okan Buruk, transfer için tüm şartların zorlanmasını istedi.

Arsenal Galatasaray’dan Sacha Boey’i İstiyor

Galatasaray ve Arsenal önümüzdeki günlerde transfer konusunda görüşmeler yapması muhtemel olan iki kulüp! Daha önce de ifade ettiğimiz gibi Galatasaray Arsenal’den Nuno Tavares’i kadrosuna katmak istiyor. Arsenal ise Galatasaray’ın başarılı sağ beki Sacha Boey ile ilgileniyor. İki kulüp arasındaki görüşmelerin nasıl şekilleneceğini herkes çok merak ediyor. Galatasaray, en az 20 milyon Euro değerinde bir teklif gelmediği müddetçe Sacha Boey’i elden çıkarmaya sıcak bakmıyor. Arsenal de Nuno Tavares için yüksek bir bonservis bedeli istiyor. İki kulüp arasında Nuno Tavares – Sacha Boey takası gerçekleşebilir.

Nuno Tavares Marsilya’da Kendisini Buldu

26 Ocak 2000 tarihinde dünyaya gelen oyuncu, daha önce de ifade ettiğimiz gibi 2022 – 2023 sezonunda Olimpik Marsilya’da top koşturdu. Geçtiğimiz sezon Ligue1’de 31 maça çıktı. Söz konusu maçlarda sahada 2 bin 346 dakika yer aldı. 23 maça ilk 11’de başlarken sekiz maçta oyuna sonradan giren isim oldu. Sol bek olmasına rağmen sezonu altı golle tamamladı. Bunun yanı sıra, 2022 – 2023 sezonunda diğer kulvarlar ile beraber toplam 39 maçta görev aldı.