21 Şubat 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

Filenin Sultanları’nın Çeyrek Finaldeki Rakibi Polonya Oldu

Türkiye, güncel tarih itibariyle, Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda mücadele ediyor. Milli takımımız, C Grubu’nda yer alıyordu. Bu gruptaki rakipleri arasında Almanya, Yunanistan, İsveç, Azerbaycan ve Çekya vardı. Beş maçını da kazanan Türkiye, kendisini son 16 turunda buldu. Milli takımımız, grup lideri olduğu için diğer grubu dördüncü sırada bitiren Belçika ile eşleşti.

Türkiye – Belçika maçının favorisi tahmin edebileceğiniz üzere Türkiye idi. Filenin Sultanları’nın bu maçtan rahat bir galibiyet ile ayrılacağı düşünülüyordu. Milli takımımız ilk seti kazandı. İkinci setin galibi Belçika oldu. Üçüncü seti rahat kazanan Türkiye, dördüncü sette biraz zorlandı. Yine de voleybol severlere son derece güzel bir seyir zevki yaşatan maçın galibi 3-1’lik skor ile Türkiye oldu.

Türkiye – Polonya Maçı 30 Ağustos 2023 Günü Oynanacak

Milli takımımız, Avrupa Şampiyonası çeyrek finalinde Polonya ile karşı karşıya gelecek. Maç, 30 Ağustos 2023 Çarşamba gününün programında yer alıyor. Maçın başlama saati 18.00! Türkiye, bu maçı kazandığı takdirde kendisini yarı finalde bulacak. Yarı finaldeki rakibi, İtalya – Fransa maçının galibi olacak.

Polonya Almanya’yı Zorlanmadan Geçti

Polonya, Avrupa Şampiyonası’nda A Grubu’nda yer alıyordu. Gruptaki rakipleri arasında Sırbistan, Ukrayna, Belçika, Slovenya ve Macaristan vardı. Polonya, bu grupta dört galibiyet ve bir de mağlubiyet aldı. Yalnızca Sırbistan ile oynadığı maçı kaybetti. Grubunu ikinci olarak bitirdi. Bu yüzden, son 16 turunda C Grubu’nun üçüncüsü Almanya ile eşleşti.

Polonya – Almanya maçının favorisi tahmin edebileceğiniz üzere Polonya idi. Polonya, maça Wolosz, Stysiak, Rozanski, Lukasik, Korneluk ve Jurczyk ilk altısı ile başladı. Takımın liberosu her zaman olduğu gibi Stenzel idi.

Almanya, Polonya karşısında fena olmayan bir oyun sergiledi. Ancak, yine de gücü Polonya’ya yetmedi. Polonya, setleri 25-22, 25-20 ve 26-24 kazanarak gövde gösterisi yaptı. Almanya’yı 3-0’lık skor ile deviren Polonya, çeyrek finalde Türkiye’nin rakibi oldu.

Magdalena Stysiak Maçın En Skorer İsmiydi

Maçın en skorer ismini tahmin etmek çok zor değil! Magdalena Stysiak, bu turnuvaya damga vurması beklenen isimlerden birisi, maçı 22 sayı ile tamamladı. 2000 doğumlu oyuncu, kendisine atılan 39 pasın 17’sini sayıya çevirdi. Buna ek olarak, takımına dört blok ve bir de servis sayısı kazandırdı. Martyna Lukasik, maçı 11 sayı ile tamamladı. Genç smaçör, on hücum ve bir de servis sayısı aldı. Ayrıca, oyuncunun servis karşılama performansı da başarılıydı.

Türkiye – Polonya maçı hakkında net bir yorum yapmak mümkün değil! Milli takımımız, Belçika karşısında çok iyi bir oyun ortaya koyamadı. Bilhassa Melissa Vargas’ın maçta toplam sekiz blok yemesi dikkat çekici bir detaydı. Ancak, Polonya maçının havası farklı olacaktır. Türkiye, hızlı hücumlar yaptığı takdirde Polonya’yı rahat bir şekilde yenebilir.