12 Nisan 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

Fenerbahçe’li Emre Mor Bu Sezon Neler Yaptı?

Fenerbahçe süper lig de şampiyonluk yarışında sarı kırmızılı takım lider Galatasaray ‘ı son haftaya kadar kovalamaya devam edecekler gibi. iyi bir sezon geçiren sarı lacivertli takım da hem süper lig hem de Türkiye Kupası iddiaları iki kupada da devam etse de Şampiyonluk olarak şansları azalmış durumda.

Bu sezon Portekizli teknik adam Jorge Juses ile iyi bir sezon başlangıcı yapmış olsalar da sezon sonuna doğru yapılan hatalar sonrasında puan kayıpları sarı lacivertli takımı geriye doğru götürdü.

Sarı lacivertli takım da bu sezon ki yeni yapılanmada süper lig ekiplerinden olan Fatih Karagümrük te geçen sezonki performansı sonrasında Fenerbahçe’ ye transfer olan 25 yaşındaki genç oyuncu Emre Mor bu sezon da iyi bir oyun ortaya koymaya çalıştı.

Fatih Karagümrük ‘ün ya tutarsa diye transfer ettiği isimlerden birisi olan 25 yaşındaki genç oyuncu Emre Mor sarı lacivertli forma ile süre buldukça sahada elinden gelenin fazlasını vererek takımına destek oldu. Portekizli teknik adam Jorge Jesus ile pek yıldızı barışmayan genç oyuncu teknik ve taktik anlamda biraz daha gelişimini sağlamış olsa da en fazla yapa bileceği bu kadar gibi.

SARI LACİVERTLİ FORMAYA KATKISI NE OLDU?

25 yaşındaki genç oyuncu Emre Mor bu sezon süper lig de 26 lig maçında kendisine şans buldu.

26 lig maçında 11 kez ilk 11 de süre alarak sahada mücadele eden genç oyuncu 2 gol 2 de asist ile sarı lacivertli takıma destek oldu. 11 lig maçında ilk 11 de yer alarak çıkan Emre Mor 1096’ dakikada süre ala bildi.

Bu sezon süper lig dışında Türkiye kupasında 4 karşılaşmada süre alırken bu karşılaşmalarda 2 gol 1 de asist ile takımını yarı finale kadar getirdi.

UEFA Avrupa liginde ise sarı lacivertli forma ile 8 karşılaşmada 2 gol ile oynayan 25 yaşındaki genç oyuncu Emre Mor uzun süre sonra Avrupa kupalarında şans bularak kendisini gösterme imkanı bulmuştu.

Bu sezon genelinde 25 yaşındaki genç oyuncu Emre Mor 39 karşılaşmada 6 ol 3 asist ile oynayarak takımına destek oldu.

SON 5 HAFTADA 1 KEZ İLK 11’ DE SÜRE ALDI

25 yaşındaki genç oyuncu Emre Mor sezon sonuna doğru süper lig de ki süre alması düşen isimlerden oldu.

Son 5 lig maçında sadece 1 kez İstanbulspor ile 3 – 3 biten karşılaşmada süre almıştı. Son iki hafta da ise 7’ dakika süre alan genç oyuncu için beklenmeyen bir düşüş oldu.

Süper lig de son golünü 19 mart Alnayaspor karşısında kaydeden genç isim uzun süredir ehm süre alamıyor hem de skor katkısı da veremeyerek yeşil sahalardan uzaklaştı.