19 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

Fenerbahçe Dominik Livakovic’in Peşinde!

Sarı lacivertli kulüp Fenerbahçe bu sezon yüksek ihtimalle şampiyon olamayacak. Her ne kadar Fenerbahçe’nin şampiyonluk ihtimali matematiksel olarak devam etse de lider Galatasaray’ın şu saatten şampiyonluğu bırakması biraz zor gözüküyor.

Geldiği günden bu yana çok fazla eleştirilen Ali Koç her ihtimali dikkate alarak önümüzdeki sezonun planlamasını yapıyor. Her şeyden önce, Jorge Jesus’un durumu karara bağlanacak. Teknik direktör sorununun çözülmesinin ardından gidecek ve kalacak isimlere karar verilecek. Bir sonraki aşamada dış transfer çalışmalarına başlanacak.

Sarı Lacivertli Kulüp Yabancı Kaleci Transfer Etmek İstiyor

Fenerbahçe’nin kalesini 2019 – 2020 sezonundan bu yana Altay Bayındır koruyor. 1998 doğumlu kaleci zaman zaman eleştirilse de yaşına kıyasla fena olmayan bir performans ortaya koyuyor. Fenerbahçe yönetimi sözleşmesi 30 Haziran 2023 tarihinde bitecek olan Altay Bayındır ile yeni bir sözleşme imzaladı. Oyuncunun sözleşmesi 30 Haziran 2027 tarihine kadar uzatıldı.

Sakatlığından dolayı bir operasyon geçiren ve sezonu kapatan Altay Bayındır’ın olmadığı maçlarda kaleyi İrfan Can Eğribayat koruyordu. Fena olmayan bir performans ortaya koyan İrfan Can Eğribayat Fenerbahçe taraftarlarının gönlünü kazandı. Fenerbahçe yönetimi kalmak istediğini her halükarda dile getiren İrfan Can Eğribayat’ın bonservisini aldı. O da önümüzdeki sezon Fenerbahçe’de forma giyecek.

2023 – 2024 sezonunda Fenerbahçe’nin kaleci rotasyonunu Altay Bayındır ve İrfan Can Eğribayat oluşturacak. Ancak, Fenerbahçe yönetimi kaledeki rekabeti arttırmak istiyor. Bu yüzden, bir de yabancı kalecinin transfer edilmesi hedefleniyor. Listenin ilk sırasında Galatasaray’ın talip olduğu Dominik Livakovic bulunuyor.

Fenerbahçe Oyuncunun Kulübü ile Görüştü

Dominik Livakovic güncel tarih itibariyle dünyanın en popüler kalecilerinden birisi! Dinamo Zagreb’de forma giyen 1995 doğumlu oyuncu bilhassa Dünya Kupası’nda ortaya koyduğu performans ile dikkat çekmişti. Hırvatistan’ın Brezilya ile oynadığı çeyrek final maçında kurtardığı penaltılarla adından söz ettiren Dominik Livakovic’i isteyen çok sayıda kulüp bulunuyor. Hatta, Manuel Neuer’in sakatlığından dolayı devre arası transfer döneminde kaleci arayan Bayern Münih’in Dominik Livakovic’i transfer edeceğine dair iddialar vardı. Ancak, 28 yaşındaki kaleci kulübünde kaldı.

Dominik Livakovic şartlar uygun olduğu takdirde yaz transfer döneminde Dinamo Zagreb’den ayrılmak istiyor. Oyuncuyu çok sayıda kulübün istediğini söyleyebiliriz. Bilhassa Real Sociedad ve Villareal oyuncuyu kadrolarına katmak adına bir hayli istekliler! Dominik Livakovic de kariyerine İspanya’da devam etmeyi düşünüyor.

Dominik Livakovic’i isteyen Türk kulüpleri bulunuyor. Fernando Muslera’nın yapmış olduğu hatalar ve ilerleyen yaşı Galatasaray’ın yabancı kaleci aramasına neden oldu. Sarı kırmızılı takımın transfer gündemine Dominik Livakovic girdi. Hırvat kaleci Türkiye’de oynamaya sıcak bakmadığını menajerine iletti. Fenerbahçe de oyuncunun transferi için devreye girdi. Dinamo Zagreb’e 5 milyon Euro önerildi. Hırvat kulübü oyuncusu için 10 milyon Euro talep etti. Fenerbahçe oyuncuya yıllık 1.5 milyon Euro’dan dört yıllık sözleşme teklif etmeyi düşünüyor.