19 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

Ersun Yanal’dan Antalyaspor–Erzurumspor 2-2’lik Maç Yorumu

Süper Lig’in 10. Haftasında FT Antalyaspor – BB Erzurumspor mücadelesi 2-2 eşitlik ile sona erdi. Karşılaşma sonrasında FT Antalyaspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, “Centilmen bir rakiple iyi şartlarda, iyi koşullarda oynadığımızı düşünüyorum” dedi. Yanal açıklamalarında hem takımını hem de hakemleri eleştirdi.

Çeşitli noktalarda karşılaşmada yapılan hatalara dikkat çeken Yanal hakem hatalarına adeta isyan etti. Ersun Yanal, maçtaki hataları eleştirirken futbolda kullanılan teknolojilere dikkat çekti ve maçta kullanılmamış olmasına isyan etti.

“Centilmen bir rakip ile oynadık.”

Süper Lig’in 10. Haftasında BB Erzurumspor – FT Antalyaspor karşılaşması 2-2 eşitlik ile son buldu. Antalyaspor Teknik Direktörü olan Ersun Yanal, karşılaşma sonrasında maçı değerlendirdi. Yanal, “Kendi özelimizde Antalyaspor adına bizim bir 11’imiz var. Bundan sonra hep 11’imiz olacak ilk 11’imiz olmayacak.

Sakatlık ve Covid-19’dan dolayı, süregelen problemlerden dolayı da 9 oyuncumuz bize katıldığında rekabet ortamı, hamle aşaması daha fazla olacak. Bugün de son dakikalarda özellikle hücumda hamle şansını yapmak çok isterdik. Ama imkanlarımız olmadı. Centilmen bir rakiple iyi şartlarda, iyi koşullarda oynadığımızı düşünüyorum” sözleri ile değerlendirmelerine devam etti.

“Hatalar oyunu”

Maçta bir dakikadan sonra yaşanan hatalara dikkat çekerek, hatalar oyunu diyen Ersun Yanal, maçtaki hataları eleştirirken futbolda kullanılan teknolojilere dikkat çekti ve maçta kullanılmamış olmasına isyan etti. Yanak, açıklamalarında “Biz hata yapınca işimizden oluyoruz hakemler ne oluyor?” tarzında sözler kullandı. Yanal öne geçtiklerini fakat skoru arttırmakta başarısız olduklarını belirtirken sözlerine, “Biz öne geçtik, skoru artırabilirdik.

Antalya sporun maçı çevireceğine bahis siteleri siteleri bile inanmadı. Maç iki tarafa da gelip gitti. Ancak en mantıklı sonuç beraberlikti.

Arttıracağımız pozisyonları yakaladık ama skoru üretemedik. Sonra oyunun hatalar oyunu olduğunu unutmamız gerekiyor. Kendimize yönelik eleştirimiz bu. Bugün hata yaptık ve son dakikada yediğimiz golle de hatayı rakibimiz affetmedi ama bence hakem de affetmedi hatayı. Çok güzel bir çalım yedik orada.

Faulden başlayan ki faul değildi orada. Bu teknoloji niye icat edildiyse mikronlarla ölçebiliriz aslında ama mikronlarla ölçmekte biraz problem oldu herhalde. Onlarda buzlu zeminde kaydı, hata yaptılar. Bu teknolojinin bol olduğu bir yerde bu türlü hataları biz yaptığımızda işimizden oluyoruz bakalım hakemlere ne olacak” şeklinde devam etti.