19 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

Erden Timur Matias Vecino ile İlgili Gerçekleri Açıkladı

Galatasaray, yaz transfer dönemini hareketli geçiren kulüplerden birisi oldu. Sarı kırmızılı takım, son olarak, Tanguy Ndombele ve Davinson Sanchez’i kadrosuna kattı. Bu isimlerden Tanguy Ndombele, bu sezon kiralık olarak Galatasaray’da forma giyecek. Galatasaray, oyuncu için kulübüne herhangi bir kiralama bedeli ödemeyecek.

ransız orta saha, Galatasaray’dan yıllık 3.1 milyon Euro kazanacak. Davinson Sanchez, performansı merak edilen isimlerden birisi! Sergio Ramos ile anlaşamayan Galatasaray, çareyi Davinson Sanchez için Tottenham’a teklif yapmakta buldu. Sarı kırmızılı takım, bu oyuncu için Tottenham’a 9.5 milyon Euro ödeyecek. Oyuncu ile 4+1 yıllık sözleşme imzalanacak. Kolombiyalı stoper, Galatasaray’dan yıllık 3.2 milyon Euro kazanacak.

Uruguaylı Oyuncunun Galatasaray’a Transfer Olacağı İddiaları Tepki Çekti

Yakından takip edenlerin bildiği üzere Galatasaray’ın başarılı teknik direktörü Okan Buruk, Haziran ayının başından bu yana yeni bir orta saha oyuncusunun kadroya katılmasını istiyordu. Sarı kırmızılı takım, yaz transfer döneminde birçok orta saha oyuncusu ile ilgilendi. Ancak, listedeki isimlerin hiçbirisi ile anlaşma sağlanamadı. Taraftarlar, Galatasaray’ın yeni orta saha oyuncusunun kim olacağını merak ediyorlardı.

Galatasaray, 4 Eylül 2023 günü Şampiyonlar Ligi kadrosunu UEFA’ya bildirmek zorundaydı. Söz konusu günde sosyal medyada ortaya atılan bir iddia dikkat çekiciydi. Lazio’da forma giyen Matias Vecino’nun Galatasaray’a transfer olacağı söyleniyordu. Sarı kırmızılı takımın taraftarları, bu oyuncunun Galatasaray için yetersiz olduğunu düşünüyorlardı. Başta başkanvekili Erden Timur olmak üzere yönetime ciddi bir tepki vardı. Twitter’da oyuncuyu istemediğini söyleyen Galatasaraylıların sayısı pek az değildi.

Erden Timur Uruguaylı Oyuncunun Transferinin Maurizio Sarri Yüzünden Gerçekleşmediğini Söyledi

Galatasaray, herhangi bir sürpriz olmadığı takdirde transferi sonlandırdı. Her ne kadar Eyüp Aydın ve Gökdeniz Gürpüz gibi genç oyuncuların isimleri Galatasaray ile anılsa da her iki futbolcu ile ilgili herhangi bir gelişme yaşanmadı.

Başkanvekili Erden Timur, geçtiğimiz günlerde bir canlı yayına katılarak kendisine yöneltilen sorulara cevap verdi. Her şeyden önce, çok güzel bir transfer dönemi geçirdiklerinden bahsetti. Şu ana kadar kadrolarına kattıkları isimlere imza parası ile beraber toplam otuz milyon Euro ödeyeceklerini dile getirdi. UEFA Şampiyonlar Ligi’nde zor bir gruba düştüklerini ancak yine de sonuna kadar mücadele edeceklerini sözlerine ekledi.

Erden Timur’a yöneltilen sorulardan birisi de tahmin edebileceğiniz üzere Matias Vecino ile ilgiliydi. Timur, bu oyuncuyu bilhassa Okan Buruk’un istediğini söyledi. Matias Vecino’nun hem altı hem de sekiz numarada oynayabilen bir oyuncu olmasının onları cezbettiğinden bahsetti. Bunun yanı sıra, Galatasaray’ın bu oyuncuyu kadrosuna katmaya çok yakın olduğunu ancak işin son anda bozulduğunu dile getirdi. Erden Timur’a göre Lazio’nun başarılı teknik direktörü Maurizio Sarri, Matias Vecino’nun takımdan gönderilmesine karşı çıktı. Bu transfer, söz konusu nedenden dolayı gerçekleşmedi.