1 Aralık 2023 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

Dominik Livakovic Fenerbahçe’ye Gelmek İçin Gün Sayıyor

Fenerbahçe, Ağustos ayının son on gününde yoğun bir fikstür ile karşı karşıya! Sarı lacivertli takım, ilk olarak deplasmanda Samsunspor ile karşı karşıya gelecek. 21 Ağustos 2023 Pazartesi gününün programında yer alan maç, Fenerbahçe adına bir hayli önemli! Çünkü, Galatasaray, Trabzonspor maçından galibiyet ile ayrıldı. Fenerbahçe, ezeli rakibinin kazandığı bir haftada puan kaybı yaşamak istemeyecektir.

Sarı lacivertli takım, Samsunspor maçının ardından Konferans Ligi play-off maçında Hollanda’nın Twente takımı ile karşılaşacak. Fenerbahçe, şu ana kadar Zimbru ve NK Maribor’u elemeyi başardı. Ancak, Twente, bu iki takıma kıyasla çok daha güçlü! Bu yüzden, Fenerbahçe’nin işinin daha zor olduğunu söyleyebiliriz.

Hırvat Kaleci Önümüzdeki Hafta İçerisinde İstanbul’a Gelecek

Yoğun maç programı içerisinde elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan Fenerbahçe’de gündemin bir diğer önemli maddesi tahmin edebileceğiniz üzere transfer! Sarı lacivertli kulüp, bilhassa yabancı kaleci transferini bir an önce bitirmek istiyor. Yakından takip edenlerin bildiği üzere Fenerbahçe, çok uzun süreden bu yana Dominik Livakovic’i kadrosuna katmaya çalışıyor. Hırvat kaleci ile aylar önce anlaşıldı. Hatta, bu transferin Haziran ayının son günlerinde gerçekleşeceğine dair iddialar vardı. Fakat, aradan iki ay geçmesine rağmen transferde somut bir gelişme olmadı.

Dinamo Zagreb, Dominik Livakovic için kapıyı 15 milyon Euro’dan açmıştı. Fenerbahçe ise pazarlık yapmayı tercih etti. Söz konusu pazarlıkların ardından bonservis bedeli 10 milyon Euro’ya düşürüldü. Oyuncu ile ilgilenen Villareal transferden çekildi. Dinamo Zagreb, Fenerbahçe’nin yapmış olduğu 9+1 milyon Euro’luk teklife evet dedi. Dominik Livakovic de 4+1 yıllık sözleşme karşılığında Fenerbahçeli olmaya sıcak bakıyordu.

Transferin bir türlü bitmemesinin sebebi Suudi Arabistan kulüpleri! Fenerbahçe’ye yakın olan muhabirlerin iddiasına göre bir Suudi Arabistan kulübü, Dominik Livakovic için devreye girdi. Bu teklif, bilhassa oyuncunun menajerini etkiledi. Fakat, Dominik Livakovic, menajerinin söz konusu teklifi kabul etmesine dair yapmış olduğu baskıdan etkilenmedi. Tercihini Fenerbahçe’den yana kullandı. Dominik Livakovic, herhangi bir sürpriz olmadığı takdirde önümüzdeki hafta içerisinde Türkiye’ye gelerek kendisini Fenerbahçeli yapan sözleşmeye imza atacak. Sarı lacivertli kulüp, daha önce de ifade ettiğimiz gibi Dinamo Zagreb’e 9+1 milyon Euro ödeyecek. Ayrıca, oyuncu ile 4+1 yıllık sözleşme imzalanacak.

Altay Bayındır Yönetime Rest Çekti

Dominik Livakovic’in gelişi tahmin edebileceğiniz üzere en çok Altay Bayındır’ı ilgilendiriyor. 25 yaşındaki kaleci, 2022 – 2023 sezonu bitmeden Fenerbahçe ile olan sözleşmesini uzatmıştı. Ancak, kulübün Dominik Livakovic’i transfer etmesi, onu fazlasıyla üzdü. 1998 doğumlu kalecinin yedek kalmaya niyeti yok! Gaziantep FK maçında yemiş olduğu golden dolayı taraftarlar ile arası açılan Altay Bayındır, ayrılık fikrine fazlasıyla sıcak bakıyor. Genç kaleci, transfer döneminin sonuna kadar bir kulübe imza atacak.