21 Şubat 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

Derbiler’de Kazanan Çıkmadı

2022-2023 Spor Toto Süper Lig’te derbilerde kazanan çıkmadı. 4. Hafta Trabzonspor-Galatasaray derbisinde taraflardan gol sesi çıkmayınca maç 0-0 sona ermişti. Lig’in 8. Haftası ise İstanbul Derbisine sahne olmuştu. Beşiktaş ve Fenerbahçe arsında Vodafone Arena’da oynanan karşılaşmada 0-0 ile sonuçklanırken son olarak ligin 10. Haftasında oynanan Beşiktaş’ın ev sahibi olarak çıktığı Tabzonspor maçında gol olmasına rağmen yine beraberlikle sonuçlandı. 2-2 biten karşılaşmada taraflar puanları paylaştı.

Sezonun İlk Dev Maçı…

Trabzon Akyazı Arena’da oynanan karşılaşma sessiz sona ermişti. Sezonun henüz 4. Haftasında oynanan maçta son şampiyon Trabzonspor ve yeni hoca ve yeni başkan ile yola çıkan Galatasaray arasında oynanan maç 0-0 eşitlikle sona ermişti.

Trabzonspor’un baskılı oynadığı Galatasaray’ın kontralarla skor kovaladığı maçta gol sesi çıkmayınca taraflar puanı bölüşmüşlerdi.

Tıklım Tıklım Tribünler Önünde Sessiz Gece

Süper Lig’in 2. Derbisi bu İstanbul takımları arasında oynanmıştı. Spor Toto Süper Lig’in 8. Haftasında Vodafone Arena’da tıklım tıklım tribünler önünde oynanan dev maçta Beşiktaş ve Fenerbahçe 90 dakika gol atamayınca maç 0-0 sona ermişti. Maçın başından sonuna üstün oyun sergileyen Fener aradığı golü bir türlü bulamıştı. Kara Kartal ise son dakika Wergost’un kafasıyla direğe takılınca maç 0-0 sona ermişti.

Gol Düellosunda Kazanan Çıkmadı

Son olarak Spor Toto Süper Lig 10. Hafta karşılaşmasında derbiye sahne oldu. Beşiktaş-Trabzonspor ile Vodafone Arena’da oynanan karşılaşma gol düellosu şeklinde geçsede yine kazanan olmadı. Son şampiyon Trabzonspor ile başaralı oyun sergileyen Beşiktaş kozlarını tıklım tıklım dolu stadyumda paylaştı. Bol gollü, aksiyonu bol karşılaşmada kazanan çıkmasada oynanan oyun futbolseverlerden tam not aldı.

Sıradaki Derbi 13. Hafta’da

Spor Toto Süper Lig’in 13. Haftası İstanbul Derbisine sahne olacak. Galatasaray’ın ev sahipliğinde Beşiktaş ile oynanacak maç şüphesiz ki büyük heyacana sahne olacak. Okan Buruk yönetiminde Mertens, Mata ve İcardi gibi yıldızların takıma adapte olması ve form tutmasıyla kıran kırana bir derbi futbolseverleri bekleyecek.

Dev Derbi 18. Haftada

Jorge Jesus ile mutlak şampiyonluk paralosu ile sezona başlayan Fener, çıktığı tek derbide Beşiktaş ile golsüz beraberlikle ayrıldı. Süper Ligin 18. Haftasında ezeli rakip ebedi dostu ile kozlarını paylaşacak olan Fener bu maçı alıp şampiyonluk yolunda büyük adım atmak isteyecektir. Her iki takım için oldukça önem taşıyan kıtalararası derbi futbolseverler için büyük zevk taşımakta. Şüphesiz ki en kötü sezonlarında bile büyük heyacan taşıyan Fenerbahçe Galatasaray derbisi iki takımında iyi başladığı ve iyi kadrolara sahip olduğu 2022-2023 Spor Toto Süper Lig’inde büyük önem taşıyacak.

Son Şampiyon Fenerle 15. Haftada Kozlarını Paylaşacak

Trabzonspor yıllar sona gelen şampiyonlukta ligteki rakibi Fenerbahçe idi. Bu sezon rolleri değiştirmek istiyen Fener, 15. Haftada Karadeniz ekibi ile karşılaşacak.