8 Şubat 2023 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

Aslan Hücumu

Aslan Galatasaray, ligin son sırandaki İstanbulspor’u 2-1 yenerken Fenerbahçe’nin maç kaybettiği haftada liderliğe yükseldi. Son 3 maçta 11 gol atan Galatasaray hücumda ne kadar etkili olduğu gösterdi. Özellikle Dünya Kupası arası öncesi Başakşehir’i 7-0’lık bir skorla yenerek morali giren Sarı-Kırmızılılar bu oyununa devam etti.

Galatasaray diziliş olarak 4-5-1 başlasa da beklerin devamlı hücum hattı olması sebebiyle diziliş maç içinde değişti. Özellikle ön alanda çok adam presinde bunu gördük. Hafta içinde Keçiörengücü ile kupa maçı oynayan Sarı-Kırmızılılarda bazı oyuncularda yorgunluk gözlemdi. Ama bu çok açığa çıkmadı.

Skordan öte Galatasaray oyunu göz doldurdu. Bu maç özelinde son vuruş konusunda becerikli olamayan Galatasaray,  golleri duran toptan vurması organizasyon olarak iyi ama gelecek olarak düşünülmesi gerek. Sezon başında yaşı tartışılan Gomis bu sezon Galatasararay’ın en etkili ayağı oldu. Gomis bu maç dahil  Galatasaray’a 9 puan kazandırdı. Olivera’nın kolay sarı kartı kesinlikle profesyonelce değildi. Bu sarı kartı takımı yalnız bırakmaktan öte takımı yapılan bir ayıptır. Galatasaray adına bu maçın yıldızı kesinlikle Mertens’di. Driplingi, attığı toplar, isteğiyle tam bir yıldız olduğu gösterdi.

Midtsjö’nün orta sahayı domine ederek tek başına adeta Galatasaray’ı hücumda bölgesinde tuttu. Beklerin sürekli oyun içinde olması faydası sağladı. Galatasaray’ın pas oyunuyla hızlı çıkması sistem takımların ligimizde iş yaptığın göstergesi. İstanbulspor gibi kapanan bir takıma

Muslera’sız Olmaz

Muslera’nın yokluğunda kalede nasıl performans göstereceği soru işareti olan Okan Koçuk maç boyunca çok fazla top gelmese de güven vermedi.  Galatasaray’ın defansın sağlamlığı skoru tuttu.

Her ne kadar gol konusunda sıkıntı yaşamasa da Galatasaray son vuruşlarda daha becerikli ve dikkatli olması gerekir. İcardi acilen kafa yapısı olan kendini futbola vermesi gerekmektedir. Verdiği zaman bu ligi tek başına sırtlayacak kapasiteye sahip bir futbolcu.

Okan Buruk’un değişikleri her ne kadar tartışmalı olsa da Galatasaray on dakikalar hariç oyunu elden düşürmedi. Hücum yanında belirtiğim gibi son vuruşları yapabilirse çok farklı bir maç izleyebilirdik.

Son Dakika Depresyonu

Galatasaray her ne kadar üstün bir oyun sergilemiş olsa da İstanbul bu maçtan puan kopartma şansı olabilirdi. Özellikle 2-1 olduktan sonra skoru berabere getirecek pozisyonlar yakaladı ama İstanbulspor’da tecrübeli ayakların olmayışı nedeniyle bitirişi yapamadılar.

Fatih Tekke sonrası değişim beklenen İstanbulspor’da gerekli olan tecrübeli ve güçlü ayaklar gerek.

Galatasaray’ın önünde çok açık bir fikstür var. Bu fikstürde minimum puan kaybı yapıp yarışı lider devam ettirebilir. Ama kesinlikle devre arasında iyi bir yedek kaleci ve genç dinamik orta saha oyuncuları alması gerekmektedir.

Bu maç için Okan Buruk için bir kırmızı olmasa da sarı alarm olmuştur. Bu son vuruşlara, oyuncuları rakibi hafife almasına çare bulması gerekmektedir. Okan hocada maç sonu açıklamalarıyla bunu anladığını belli etti.