19 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

Antalyaspor’un Yenilgisi Nuri Şahin’in İstatistiğini Bozdu

2022/2023 sezonunda Süper Lig’in dördüncü haftasında Gaziantep Futbol Kulübü ile deplasmanda karşılaşan Antalyaspor, 5-2’lik bir hezimete uğradı. Bu durumun yaşanması ile değişik istatistikler gündeme geldi. Antalyaspor bu mağlubiyet ile 77 lig müsabakası sonrasında ilk defa kendi ağlarında 5 adet gol görmüş oldu. Diğer bir yandan Teknik Direktör veyahut Futbol Sorumlusu Nuri Şahin, kariyerinde ilk defa takımının 5 gol yediğine şahit olmuş oldu.

Hatay’da oynanan karşılaşmada Antalyaspor’un attığı 2 golü de Amerikalı genç golcü Haji Wright kaydetti. Gaziantep FK’nın gollerinin 3 tanesini Joao Figueiredo kaydederken, Tomas Pekhart ve Angelo Sagal da birer gol atmayı başardı. Bu skor ile Antalyaspor dördüncü haftasını geride bırakırken 2 galibiyet ve 2 mağlubiyet elde etmiş oldu, bu da takımın puanını 6 yaptı.

Nuri Şahin’in En Gollü Yenilgisi

Öte yandan Antalyaspor’un aldığı bu 5 gollü yenilgi ile birlikte 77 lig maçı sonrasında ilk defa kırmızı beyazlı ekibin kalesinde 5 gol görülmüş oldu. Son olarak 2020/2021 sezonunda altıncı haftadayken Teknik Direktör Tamer Tuna nezaketindeki Antalyaspor, Başakşehir’e karşı 5-1’lik skor ile mağlup olmuştu. Aynı sezonda Antalyaspor, Hatayspor karşısında da 6-0’lık bir mağlubiyet elde etmişti. Buradan Hatay’ın havasının Antalyaspor oyuncularına yaramadığı sonucu çıkartılabilir çünkü Gaziantep Futbol Kulübü, sahasındaki çalışma sebebi ile Antalyaspor’u Hatay’da ağırladı.

2021/2022 sezonunda Teknik Direktör Ersun Yanal’ın ardından takımın başına futbolculuktan terfi ederek gelen Futbol Sorumlusu Nuri Şahin, bu Gaziantep Futbol Kulübü maçına kadar kalesinde hiç 5 gol görmemişti. 2021/2022 sezonunda Nuri Şahinli Antalyaspor sadece 1 defa Göztepe Spor Kulübü’nden 4 gol yemişti. Teknik Direktör Nuri Şahin, kariyerinde ilk defa 5 gol yerken, geçtiğimiz hafta son Süper Lig şampiyonu Trabzonspor’a 5 adet gol atmıştı.

İlk olarak evinde Trabzonspor’u 5-2 mağlup eden Antalyaspor, bu hafta Gaziantep Futbol Kulübü karşısında aynı skor (5-2) ile mağlup oldu. Yani 34 yaşındaki Antalyaspor Teknik Futbol Sorumlusu Nuri Şahin, ilk önce en çok gollü galibiyetini aldı sonrasında en çok gollü mağlubiyetini aldı. Adeta Gaziantep Futbol Kulübü, Trabzonspor adına misilleme yaptı. Nuri Şahin 2021/2022 sezonunda Giresunspor (4-1), Hatayspor (4-2) ve Kasımpaşa (4-2) karşılaşmalarında rakiplerine 4 adet gol atma başarısını göstermişti.

TFF A Lisans ile İlk Maç Hezimet Oldu

Bir diğer yandan, Antalyaspor’un yedek kulübesinde bir futbolcu olarak yer alan ancak aslında Teknik Direktörlük görevini üstlenen 34 yaşındaki Milli futbolcu Nuri Şahin, bu maç öncesinde yeni diplomasını almıştı.

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan A lisansı almayı henüz başarmış olan Nuri Şahin, 5-2 yenildikleri bu karşılaşmada sahada ilk defa Teknik Direktör sıfatı ile bulunuyordu.

Teknik adam Nuri Şahin’in A lisansa ulaştığı kulüp yetkilileri tarafından ilan edilirken, 34 yaşındaki Teknik Direktör’ün Pro Lisansının ise 3 yıl sonra elde edilebileceği de belirtildi.