28 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

Antalyaspor’un Yeni Sezon Hazırlıkları Sürüyor

2022 2023 sezonu hazırlıkları kapsamında ilk etap çalışmalarını yürütmek için Burdur’a giden Antalyaspor 1 süredir Burdur’da hazırlıklarını sürdürüyordu. Antalyaspor günlerini çoğunlukla çift idman ile tamamlarken 2022-2023 sezonu hazırlıkları kapsamında Burdur’daki Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi tesislerinde sürdürdü. Antalyaspor’da hem futbol şube sorumlusu hem de teknik direktör olarak görev alan Nuri Şahin’in yönetiminde Antalya spor ilk olarak fitness salonunda antrenman gerçekleştirdi. Daha sonra kırmızı beyazlı ekip günün ikinci bölümünde antrenman yapmak için sahaya indi. Yüksek tempoda antrenman yapan genç teknik direktör Nuri Şahin’in öğrencileri antrenmanın son bölümünde 4 farklı takıma ayrıldı. Bu 4 farklı takım kendi aralarında oynadıkları turnuva ile antrenmanı tamamladı. Futbol şube sorumlusu Nuri Şahin’in idaresinde gerçekleştirilen 2.022 2023 sezonu öncesi hazırlık kampı 14 Temmuz’da sona erecek.

Antalyaspor Önce Basınla Buluşacak Sonra Hazırlık Maçına Çıkacak

Burdur’daki birinci etap kampının son gününde Antalyaspor medya buluşmaları çerçevesinde 2 futbolcu ile birlikte futbol şube sorumlusu Nuri Şahin’in de katılımı ile birlikte 1 basın toplantısı düzenlenecek. Kampın son gününde kırmızı beyazlı ekip Burdur’da Spor Toto Birinci Lig ekiplerinden Bodrumspor ile hazırlık maçı oynayacak ve Burdur’daki birinci etap kampının tamamlamış olacak. Spor Toto Birinci Lig ekiplerinden Bodrumspor ile oynanacak hazırlık karşılaşması basın toplantısından hemen sonra saat 17:00’de başlayacak.

Alanyaspor, Yeni Sezon Hazırlıklarına Erciyes’te Kampında Devam Ediyor

İtalyan genç teknik direktör Francesco Farioli’nin yönetiminde Kayseri’deki Erciyes Dağı’nda bulunan yüksek irtifa kamp merkezinde yapılan çalışmalar ile 2022 2023 sezonuna hazırlanmaya devam ediyor. Alanyaspor genç teknik direktörün gözetiminde günü çift idmanla geçiriyor. Erciyes yüksek irtifa kamp Merkezi’nde yapılan antrenmanlar ısınma çalışmalarıyla başlarken daha sonra tempolu koşular ile sürdürülüyor. Antrenmanın ısınma bölümü tamamlamasının ardından italyan teknik direktör Francesco farioli takımı 2 gruba ayırıyor. 2 grup halinde Alanyaspor kuvvet ve pas çalışmaları yapıyor ve daha sonra koordinasyon çalışmaları ile günün ilk bölümünün çalışmalarını tamamlıyor. İtalyan teknik direktörün yönetimindeki Alanyaspor günün ikinci bölümünde de ikinci antrenmanını yaparak çalışmalarını tamamlıyor.

Turuncu yeşilli ekip Erciyes yüksek irtifa kamp merkezinde 12 gün kampta duracak. Genç teknik direktörün idaresinde Alanyaspor Erciyes kampında 3 hazırlık maçı yapacak. Bu hazırlık maçlarının programı ise şu şekilde:

15 Temmuz’da Gençlerbirliği ile 20 Temmuz’da Kayserispor ile ve 24 Temmuz’da ise MKE Ankaragücü ile Alanyaspor hazırlık maçında karşı karşıya gelecek.

15 Temmuz’da gerçekleştirilecek Gençlerbirliği maçı iptal edilme ihtimali bulunuyor. Kırmızı siyahlı takımın Kayseri’deki kampı iptal olma durumu bulunduğu için bu hazırlık maçı da iptal olabilir. Eğer gençler birliği maçının iptal alması durumunda Alanyaspor Kayseri’de kamp yapan başka 1 ekiple hazırlık maçı yapmayı planlıyor.