12 Nisan 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

Antalyaspor’un Hull City’e 4 milyon Euro’luk Transferi Sakatlandı

2021/2022 sezonunda en başarılı takımlardan birisi olarak görülen Antalyaspor, uzun zamandır Süper Lig ekipleri arasında yer alıyor. Bu sebeptendir ki aynı dört büyükler gibi Süper Lig’in müdavimi olarak isimlendirilmeyi hak etmişe benziyor. Tabi bu başarıyı asıl elde edebilmesi için 2022/2023 sezonunda en azıdan Avrupa biletine sahip olarak başlaması gerekiyor.

Aslında Süper Lig temsilcisi teknik direktör Nuri Şahin önderliğinde oldukça iddialı bir şekilde sezona başlayacak. Ardı arkası gelmeyen transfer gelişmeleri ve kamp çalışmaları ile birlikte gündemden hiç düşmeyen kırmızı beyazlılar, takımın gelecekteki sezonu için para harcamaktan geri durmuyor.

Tabii Güney temsilcisi takıma kattığı yeni insanların finanse edilmesinin önemi özellikle o getiriler ile takıma daha verimli oyuncular almak istemesi oluyor. Çok kritik transferlere imza atan Antalyaspor’un bu transferlerin finanse edilmesi konusunda en büyük desteklerden birisi 20 Temmuz’da Acun Ilıcalı’nın yeni takımı Hull City’e satılan 23 yaşındaki genç yetenek Doğukan Sinik transferi oldu. 4 milyon Euro karşılığında satılan futbolcu kırmızı beyazlıların bu sezonki en büyük gelirini oluşturdu.

Bu transfer Antalyaspor’un çok işine gelirken, yeni takımı Hull City’nin bazı problemleri oluştu. Bu problem ise futbolcunun sakatlanması ve en azından 1 ay boyunca sahalardan uzak kalacak olması. 23 yaşındaki orta saha oyuncusu Doğukan Sinik, antrenman esnasında sakatlandı ve iyileşmesi için 1 aydan uzun bir süre gerekecek. Bu durum da tabii ki Hull City’de ilk 11’de görev alması beklenen futbolcunun takımda üzüntüye yol açmasına sebep oldu.

En Azından 1 Ay Sahalarda Yok

Futbol kariyerine Antalyaspor’un altyapı takımlarında başlayan ve sonrasında Antalyaspor’un U takımlarında görev alan Doğukan Sinik, eş zamanlı olarak Türkiye U takımlarında da göre alma başarısı elde etti.

2017/2018 sezonu için, henüz 18 yaşındayken kırmızı beyazlı ekibin A takımına transfer edilen futbolcu 2017/2018 sezonunda Kemerspor’a kiralık olarak transfer edilmesinin dışında hep Antalyaspor’un formasını terletti.

Takıma geldiği gibi Kemerspor 2003’e transfer edilen orta saha oyuncusu, PTT 3’üncü Lig ekibinde 18 yaşında olmasına rağmen 31 adet maça çıktı ve 2 adet de gole imza atmayı başardı.

Bu performansı sonrasında Antalyaspor’un A takımının vazgeçilmez futbolcularından birisi olarak görev yapmaya başlayan futbolcu 5 sezon boyunca aralıksız olarak memleketinin takımının formasını terletti.

5 sezon boyunca genç yaşına rağmen 122 adet maçta sahaya çıkan futbolcu, 5 gol ve 12 asistlik istatistiğe sahip oldu.

4 Milyon Euro’luk Transfer 1 Aylığına Rafa Kalktı

Acun Ilıcalı’nın özel ilgisi üzerine Hull City’e transfer olan orta saha, geçtiğimiz günlerde antrenman esnasında sakatlık yaşadı. Acun Ilıcalı’nın takımında ilk 11’de kullanmak istediği Doğukan Sinik’in sakatlanması takımın özellikle teknik kadrosunu üzdü.

Hull City, en azından 1 ay boyunca sahadan uzak kalması gereken futbolcunun transferine 4 milyon Euro bonservis bedeli ödemişti. Acun Ilıcalı’nın ekibi ile 3 sezonluğuna sözleşme imzalayan Sinik’in 1 ay sonra direkt olarak iyileşmesi ve sahaya çıkması umuluyor.