19 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
Antalyaspor'un genç yüzücüleri

Antalyaspor’un Genç Yüzücülerinden Madalya Şovu

Gelişim Projesi bağlamında düzenlenen Türkiye Yüzme Şampiyonası elemeleri devam ediyor. Antalya Süleyman Erol Havuzunda gerçekleştirilen eleme yarışmalarına Antalyaspor damga vurdu. Geleceğin yüzücülerinin keşfedildiği Türkiye Yüzme Şampiyonası Gelişim Projesinde 11 ve 12 yaş kategorilerinde farklı branşlarda 50 yarış gerçekleştirildi. Bu yarışlarda Antalyaspor’un genç yüzücüleri 36 altın madalya, 21 gümüş madalya ve 21 bronz madalya kazandı.

Antalya’nın Minik Yüzücülerinden 78 Madalya

Türkiye Yüzme Şampiyonası Gelişim Projesinde 11 ve 12 yaş kategorilerinin eleme yarışmaları Antalya Süleyman Erol Havuzunda gerçekleştirildi. Antalyaspor Yüzme Takımı yarışmalara 37 kişi ile katıldı. Düzenlenen 50 yarışın 36’sında birinci Antalyaspor’dan çıktı. Bununla birlikte 21 gümüş ve 21 bronz madalya kazanan Antalyaspor Yüzme Takımı kürsüye ambargo koymuş oldu. Toplamda 78 madalya kazanan Antalyaspor takımı yüzme kategorisindeki üstünlüğünü bu senede kimseye kaptırmadı.

Antalyaspor Yüzme Takımından Rakiplerine Gözdağı

Antalya’nın genç yüzücüleri baraj müsabakalarını büyük bir başarı ile tamamlamış oldu. Böylece Türkiye Yüzme Şampiyonası için iddialı bir yarışma geçiren Antalyaspor rakiplerine de adeta gözdağı vermiş oldu. Bu başarılı sonuç ile iyice motive olan Antalyaspor’un genç yüzücüleri  11 ve 12 yaş kategorisindeki Türkiye Yüzme Şampiyonası hazırlıklarını da başlatmış oldu. Antalyamızın minik yüzücülerini baraj yarışmalarında göstermiş oldukları üstün başarıdan dolayı tebrik ediyor ve Türkiye Şampiyonasında başarılar diliyoruz.