21 Şubat 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

Antalyaspor’un Başkanından Sponsorluk Açıklamaları

Profesyonel arenalarda geçirdiği sezonların 27 tanesini Süper Lig’de geçiren ve bu özelliğiyle de Türkiye’nin en büyük takımları arasında gösterilebilen Antalyaspor, 2015/2016 sezonundan itibaren Süper Lig ekipleri arasında bulunuyor. Son yıllarda yüksek performans sergileyen kırmızı beyazlıların hemen hemen en başarılı sezonu teknik direktör Nuri Şahin nezaketinde geçen 2021/2022 sezonu olarak görülüyor.

Önümüzdeki sezon yine takımın başında olacak olan teknik adam Nuri Şahin, ilk 5’te olmayı ve mümkünse Avrupa biletine sahip olayı istiyor ve takımını bunun için sahaya çıkartacak. Kırmızı beyazlılar sezon boyunca 2021/2022 sezonunun ikinci devresindeki performansı gösterebilirse bu amacına kolaylıkla ulaşabileceklerdir.

Öte yandan takımın Başkanı Aziz Çetin, verdiği röportajda Antalyaspor’un yeni sponsorluğu ve takımın teknik adamı Nuri Şahin hakkında açıklamalarda bulundu.

En Azından 54 Adet Sponsorluk Bulunuyor

Antalyaspor kulübü Başkanı Aziz Çetin, röportaj verdi ve birçok konu hakkında yöneltilen sorulara cevap verdi. İlk olarak takımın sponsorlukları ile ilgili konuşan Çetin, sponsorlukların büyük bir amacının takımın marka değerini arttırmak olduğunu söyledi. Ayrıca Çetin, Antalyaspor’un var olduğundan beri Antalya’nın en büyük markası olduğunu ve bu sponsorluklarla değerine değer kattıklarını dile getirdi. Başka sponsorluk anlaşmalarına da açık olduklarını söyleyen başkan, sadece kendi ekiplerinin 54 adet sponsorluk anlaşması yaptığını ve bilgisi dahilinde olmayan başka sponsorlukların da gerçekleşmiş olacağı için sayının daha fazla da olabileceğini dile getirdi.

Başkan Aziz Çetin, sponsorluk anlaşmalarının neden Antalya değil de İstanbul’da yapıldığı ile ilgili sorulan soruya, aslında çoğu sponsor anlaşmasını Antalya’da imzaladıklarını ancak bazı sponsorlukların İstanbul’da gerçekleşmesinin icap ettiğini söyledi. Sonuçta biz sponsor olunan tarafız diyerek, bizi nereye davet ediyorlarsa oraya gitmekle mükellefiz dedi. Anlaşmaya varılan kurumların, resmi organizasyonu İstanbul’da ayarladığı zaman mecburen geldiklerini söyleyen Çetin, bu durumdan mutluluk da duyduklarını dile getirdi.

Nuri Şahin İlk 5 İstiyor

Daha sonrasında takımın teknik direktörü Nuri Şahin hakkında da konuşan Çetin, sadece Nuri Şahin değil yönetim, teknik kadro, idari kadro ve tüm takımın kararları beraber aldığını söyledi. Vizyon ve misyonu herkes bir arada belirleyen Antalyaspor’un 2022/2023 sezonu için oluşturduğu hedef Süper Lig’in ilk 5 takımı arasında yer olabilmek oldu.

Ayrıca Çetin, amaçlarının güzel futbol oynayan ve ligin üstlerinde sezon kapatan bir takım haline gelebilmek olduğunu söyledi. Aziz Çetin son olarak, geçen sezon 7’nci olarak bitirmelerinin ardından bir sonraki amaçlarının 6 veya daha yukarı olması gerektiğini belirtti.

Antalyaspor Kulübü Başkanı Aziz Çetin’in orta vadede amacının, sürekli olarak Süper Lig’in ilk 5 takımı arasında bulunabilecek kadar sistemli ve güçlü bir kadroya sahip olabilmek olduğunu söyledi. Bu yolda da Nuri Şahin ile aynı amaçlara sahip olmak Aziz Çetin’i oldukça iyi hissettiriyor.