19 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

Antalyaspor’a Yan Gözle Bakılmıyor

Sezonun ikinci yarısında şahane bir performans sergileyen Antalyaspor, tarihinin en iyi dönemlerinden birini yaşıyor. Kümede kalma mücadelesi dahi verdiği sezonun ikinci yarısında yakaladığı seri sayesinde üst sıralara kadar tırmanan Kırmızı Beyazlı takım artık iyiden iyiye Avrupa adayı ve bu başarının altında çok önemli bir teknik direktör payı olduğunu belirtmek gerekiyor.

Rüya Gibi

Bu sezon Süper Lig’de çok sancılı dönemler geçirdikten sonra ikinci yarıda bilançoyu toparlamaya başlayan Antalyaspor adına artık işler çok daha iyi gidiyor.

Kırmızı Beyazlı takım takım savunmasını oturttuğu gibi aynı zamanda hücum kalitesini de arttırınca galibiyetler çorap söküğü gibi gelmeye başladı. Ligin 32’inci haftasını kapatan müsabakada kendi sahasında Hatayspor’u konuk eden Akdeniz temsilcisi çok rahat bir maç geçirdi ve sahadan 4-1 galip ayrıldı.

Bu sonuçla birlikte yenilmezlik serisini 10 maça, galibiyet serisini de 5 maça çıkartan Antalya temsilcisi, kulüp tarihine de geçti. Kendi evinde yakaladığı yenilmezlik serisi, en uzun yenilmezlik serilerinden biri gibi tarihi seriler sayesinde adını tarihe yazdıran Nuri Şahin’in takımının alkışı hak ettiği kesin.

Bu 10 maçlık süreçte kalesinde sadece 4 gol gören Akdeniz temsilcisinin savunmasını bu kadar güçlendirebilmiş olması da takdire şayan. Bununla birlikte Nuri Şahin takımın başına getirildiğinden bu yana takım savunması açısından bir gelişim söz konusuydu ancak savunma gücünün bu noktalara kadar gelebileceğini tahmin etmek kimse adına kolay değildi.

5 Galibiyet Kulübü

Öte yandan Nuri Şahin bu sezon Süper Lig’de üst üste 5 galibiyet almayı başaran 4’üncü teknik direktör oldu.

Bu bağlamda kadrosu en zayıf takımlardan biri olmasına rağmen çok iyi bir seri yakalayan Akdeniz temsilcisinden önce bu başarıyı yakalayabilen Trabzonspor, Kasımpaşa ve Başakşehir’den başka bir takım olmadığını da belirtmek gerek.

Ligin lideri Trabzonspor adına bu serinin oluşturulabilmiş olması pek sürpriz değil. Öte yandan Başakşehir’de Aykut Kocaman’ın yerine getirilen Emre Belözoğlu’nun aynı kadroyla bu başarıyı yakalaması da oldukça etkileyiciydi.

Kasımpaşa’da ise takımın personeli olan ve sonradan teknik direktörlük görevine getirilen Sami Uğurlu 5 Galibiyet Kulübü’ne girmeyi başaran teknik direktördü.

Bununla birlikte Kasımpaşa’nın kadrosunun dahi Antalyaspor’dan daha kaliteli bir kadro olduğunu dile getirmekte fayda var. Kırmızı Beyazlı takımın ara transfer döneminde kadrosuna eklemeler yapana kadar ligin en kötü sıralamalarında yer alan takımlardan birisi olması bu bağlamda pek de sürpriz değildi.

Ancak takıma katılan isimlerin özverileri ve skora olan katkıları sayesinde Antalyaspor beklediğinden veya hesapladığından çok daha erken bir gelişim kaydetti ve Süper Lig’de hiç hesaba katılmayacak bir gelişim kaydetti.

Şu andan itibaren bir Avrupa talibi olduğu net bir şekilde görülen Kırmızı Beyazlı takım, ligin sonuna kadar bu seriyi devam ettirirse hedefine ulaşacaktır.