28 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

ANTALYASPOR SÜPER LİG’DE 17. HAFTAYI PUANSIZ KAPATTI

Süper ligin 17. Haftasında Akdeniz takımı Fraport TAV Antalyaspor zorlu İttifak Holding Konyaspor deplasmanın da sahadan 1 – 0 mağlup olarak ayrılan taraf oldular.

İlk yarısı 0 – 0 biten karşılaşmada Fraport TAV Antalyaspor maçın uzatma dakikasında 90 + 2 dakikada kalesinde gördüğü gol ile sahadan 1 – 0 mağlup olarak ayrılan takım oldular.

Akdeniz takımı Fraport TAV Antalyaspor karşılaşma sonun da süper lig’de 17. Haftayı puansız olarak kapatan takım 21 punda kaldılar.

ANTALYASPOR SON DAKİKADA Kİ GOL ENGEL OLAMADI

 

Akdeniz takımı Fraport TAV Antalyaspor’ da zorlu İttifak Holding Konyaspor deplasmanın da genç teknik adam Nuri Şahin sahaya, R. Boffin, Naldo, Doğukan, Milosevic, Güray V., Mukairu, Kudriashov, Poli, Amilton, Bünyamin, Veysel S. İlk 11’ ile çıkarken sahada ise 3 – 4 – 2 – 1 ile dizildiler.

Konuk ekip zorlu deplasmandan en az bir puan almak istedikleri oldukça belliydi. Mücadenin ilk yarısında her şey Akdeniz takımı Fraport TAV Antalyaspor’ un istediği gibi devam etti diye biliriz.

Karşılaşmanın ilk yarısında Akdeniz takımı Fraport TAV Antalyaspor ‘da sadece sağ çizgide oynayan Bünyamin Balcı, Ceza sahası içinde buluştuğu top’ da istediği gibi bir vuruş yapamayan genç oyuncu sağ çaprazdan vuruşun da, kaleci Ibrahim Sehic’ de kalmıştı.

İkinci yarıda ise rakibine orta sahada daha direnmeye çalışan Akdeniz takımı Fraport TAV Antalyaspor karşılaşmanın uzatma dakikasındaki kalesinde gördükleri gol ile sahadan 1 – 0 mağlup olarak ayrılan taraf oldular.

Antalyaspor da ki sarı kart cezalısı olan oyuncusu Fredy ‘nin bu gün yokluğunu da bir hayli yaşadılar diye biliriz. Hücumda iyi bir bitirici olan tecrübeli oyuncu nun yokluğunda ileri uçta zorlandılar.

ANTALYASPOR DEPLASMANDA KAYBETMEYE DEVAM EDİYOR

 

Akdeniz takımı Fraport TAV Antalyaspor süper lig de ki son 6 karşılaşmasına bakıldığında içerde kendi sahasında oynadıkları 3 karşılaşmadan da 3 puan ile ayrılmayı başarsalar da son 3 deplasmanda da ise 3 puanı bırakıp döndüler.

Akdeniz takımı Fraport TAV Antalyaspor Lig de topladıkları 21 puan ile orta sıralarda yer alan takım genç teknik adamları Nuri Şahin ile iyi bir çıkış yakaladılar.

İnişli çıkışlı bir puan grafiği çıkarmış olsalar da gösterdikleri performans ve göze hoş gelen oyunları ile her hafta kendilerini geliştirerek üzerine koyarak süper lig de yollarına devam ediyorlar.

Süper lig de en son kedi sahasında konuk ettikleri lider Trabzonspor ‘a da bu sezon ki ilk mağlubiyetlerini yaşatmışlardı.

İttifak Holding Konyaspor karşısında da Trabzonspor ‘a karşı oynadıkları oyunu göstermek isteyen Antalyaspor bunu başaramadı.

Süper lig de hafta içi maçlarında kendi sahasında Kasımpaşa ‘yı konuk edecek olan Antalyaspor bitime iki hafta kala kapanışı da Galatasaray deplasmanın da yapacaklar.