28 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

Antalyaspor Konyaspor’u Konuk Ediyor

Bu sezon Süper Lig’in ikinci yarısında çok iyi bir performans sergileyen Antalyaspor, ligde yakaladığı yenilmezlik serisi ve oyun serisi sayesinde gerçekten dikkatleri üstüne çekiyor. Kırmızı Beyazlı takım son 2 haftada aldığı beraberliklerle puan kayıpları yaşasa da yine de iyi performansına devam ediyor. Akdeniz temsilcisi ligin 36’ıncı haftasında kendi sahasında Konyaspor’u konuk edeceği maçtan 3 puanla ayrılarak hem yenilmezlik serisini devam ettirmek hem de galibiyetle buluşmak istiyor.

Gidişat İyi

Bu sezon Süper Lig’in en iyi performanslarından birini sergileyen Antalyaspor, ligin ikinci yarısında gösterdiği performansla takdirleri toplamayı hak etti.

Akdeniz temsilcisi çok başarılı bir yenilmezlik serisi yakaladı ve bu bağlamda futbol seviyesini de oldukça yüksek bir noktaya çıkardı. Bununla birlikte takımın son 2 haftada aldığı beraberlikler son zamanlarda gelişen Avrupa hedefini de ciddi bir şekilde sekteye uğrattı.

Ligin 36’ıncı haftasını kapatacak maçta kendi sahasında sahneye çıkacak olan Nuri Şahin’in takımı, ligin en iyi ekiplerinden biri olan Konyaspor’u konuk etti. Konya temsilcisi karşısında oynanacak maçtan alınacak 3 puan takımı hem daha üst sıralara çıkarabilir hem de 2 maç aradan sonra tekrardan galibiyetle buluşturabilir.

Bununla birlikte bu müsabakadan önce Antalyaspor 52 puanla 9’uncu sırada yer alırken Konyaspor 64 puanla 3’üncü sırada oturuyor. Bu müsabakadan çıkartılacak 3 puanla birlikte Avrupa’ya dair en azından şans daha da yükselmiş olabilir.

Sezonun ilk yarısında Konya’da oynanan müsabaka ev sahibi ekibin 1-0’lık üstünlüğüyle sona erdi. Bununla birlikte Antalyaspor’un Yeşil Beyazlı rakibine karşı oynadığı son 4 maçta bir gol dahi atamadığını belirtmekte de fayda var.

Teknik Direktör Takımları

Öte yandan bu müsabakanın futbolseverlere gerçekten futbol vaat ettiğini dile getirmekte fayda var. Kırmızı Beyazlı takım Nuri Şahin’in direksiyona geçmesinden sonra gerçekten bambaşka bir noktaya geldi ve bu bağlamda gösterdiği performansla gelecek seneler adına da ciddi bir heyecan uyandırdı.

Öte yandan bu maçta Konyaspor’un da tam olarak bir sistem takımı olduğunu hatırlatmak da çok önemli. Yeşil Beyazlı takım bu sezon gösterdiği başarılı performansla birlikte sezonun en iyi takımlarından birisi haline geldi.

Kadrosu o noktaları ne kadar hedefleyebilirdi bilinmez ancak takımın İlhan Palut’un kurduğu sistem sayesinde gerçekten çok iyi işler çıkardığı ortada. Bu noktada iki takımın da futbolun terimiyle teknik direktör takımı olduğunu ifade etmek mümkün olabilir.

9 Mayıs Pazartesi günü oynanacak müsabaka aynı zamanda 36’ıncı haftanın da kapanışını yapacak. Bu bağlamda geriye kalan 2 haftalık süreçte hem Konyaspor hem de Antalyaspor kendisi için belirlediği hedeflere ulaşmak adına mücadele edecek.

Antalyaspor bir dönem küme düşme hattında yer alırken şimdi Avrupa kupalarına katılmayı hedefleyen bir takım haline geldiyse bu başarının büyük bir kısmı Nuri Şahin’e ait olmalı.