19 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

Antalyaspor İçin Süper Lig Nasıl Geçiyor

Süper Lig’ de 24 haftayı geride bırakırken Akdeniz ekibi Antalyaspor bu sezon geride kalan karşılaşmalar da neler yaptı? Antalyaspor bu sezon 24. Haftası geride kalan lig de 25 puan toplayarak 12. Sırada yer alıyorlar.

Sezona Nuri Şahin ile başlayan Antalyaspor inişli çıkışlı bir performans sergilerken son haftalar da ki puan kayıpları ile kendilerini süper lig de düşme hattına doğru götürüyorlar. Düşme hattının 3 puan üzerinde yer alan Antalyaspor sezonun ikinci yarısında oldukça zorlu bir yarış onları bekliyor olacak.

Nuri Şahin’ in de takımın kötü giden inişli çıkışlı performansına çözüm bulma çabaları da henüz takıma olumlu yansımış durumda değil. Antalyaspor yönetiminin genç teknik adamlarından Nuri Şahin ‘den memnun oldukları kadar sezon sonun da takımı kümede tutacaklarına güvenleri tam gibi görünüyor.

Üst Üste Kazanmakta Zorlanıyorlar

Antalyaspor bu sezon süper lig de puan kazanmakta zorlanan takım üst üste galibiyet serisi de yakalayamadılar. Sezona Galatasaray mağlubiyeti ile başlasa da sonrasında üst üste iki maçını; Ümraniyespor 1 – 0, Trabzonspor ‘u 5 – 2 ile mağlup ederek 6 puanı almışlardı.

Süper lig de 3. Hafta sonrasında ise Antalyaspor üst süte 4 karşılaşmayı mağlup olarak tamamlarken 6 hafta boyunca 3 puan alamamışlardı. Kötü giden haftalar sonrasında ise Antalyaspor önce kendi sahasında İstanbulspor ‘u 2 – 1, deplasman da Sivasspor ‘u 2 – 0, ve Fatih Karagümrük ‘ü ise 4 – 2 ile mağlup ederek sahadan üst üste 3 karşılaşmadan 3 puan ile ayrılmış oldular. Bu performanslarını sezonun geneline yaymakta zorlanan Nuri Şahin ve takımı Antalyaspor sonrasında gene 6 maçlık seri de 3 puan alamadılar.

Antalyaspor süper lig de en son 3 puanlarını kendi sahasında Gaziantep FK karısında almışlardı. Süper lig ‘İn son haftasında ise İstanbul’ da Kasımpaşa ‘ ya konuk oldukları mücadeleden 3 – 1 ‘lik skor ile mağlup olarak ayrılarak alt sıralara doğru düşmeye devam ettiler. Sezonun geri kalan kısmın da Nuri Şahin ‘İn takımını kümede tutma mücadelesi içinde olsa da buna gücü yetecek mi göreceğiz.

Çok Fazla Sakatlık Ve Ayrılık Yaşadılar

Antalyaspor bu sezon süper lig de adeta revire dönen takımların başında geliyorlar. Takım da sakatlık geçiren birçok oyuncunun olması ile Nuri Şahin kadro kurmakta da oldukça zorlanıyor. Süper lig de Beşiktaş maçında ara transfer nedeniyle 8, ayrılık nedeniyle 4, sakatlıklar nedeniyle 4 ve 1 kart cezalısı oyuncusundan yararlanamadılar.

Sezon başına kadrosunu da güçlendiremeyen Antalyaspor üzerine bir de kadroda önemli isimlerden Luiz Adriano, Ruud Boffin, Hakan Özmert gibi isimler ile de yolları ayırınca kadro kurmakta oldukça zorlandılar. Hem sakatlıklar hem de mali açıdan büyük bütçelere sahip olmayan Antalyaspor bu zor süreçte genç oyuncuları ile kümede kalma mücadelesi verecek.