12 Nisan 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

Antalyaspor Beraberlikle Kapadı

Bu sezon Süper Lig’in ikinci devresine kelimenin tam anlamıyla damga vuran Antalyaspor, ligin kapanışında da mağlubiyet yaşamamayı başardı. Kırmızı Beyazlı takım ligin 38’inci ve son haftasında merakla beklenen Galatasaray maçında sahadan 1-1’lik beraberlikle ayrıldı. Daha da iyi bir skorla ayrılmanın mümkün olduğu müsabakada bulduğu fırsatlardan yararlanamayan Akdeniz temsilcisi, bununla birlikte tam 16 maç üst üste kaybetmeyerek sezonun en uzun yenilmezlik serisine sahip olan takımı olmayı başardı.

Rekorun Bekleyişi

Bu sezon Süper Lig’in ilk yarısında çok kötü işler çıkarmasına rağmen oyun anlamında yine de belirli şeyleri vaat eden Antalyaspor, ikinci yarıdaki performansıyla deyim yerindeyse tam olarak döktürdü.

Akdeniz temsilcisi ligin 38’inci ve son haftasında kendi sahasında Galatasaray’ı konuk etti. Galatasaray karşısında oynanan müsabaka Kırmızı Beyazlı camia tarafından da pek çok farklı sebepten ötürü bekleniyordu.

Zira iki kulüp arasında Antalyaspor’un başarılı teknik direktörü Nuri Şahin üzerinden başlayan polemik bir hayli gerilmeye yol açmış Galatasaray ile Antalyaspor yöneticileri gerçekten çok sert açıklamalar yapmışlardı.

Bununla birlikte bu maçta Nuri Şahin’in de jübile yapmak için oyuna girebileceği ifade ediliyordu. Ancak Mustafa Muhammed ve Alassane Ndao’nun karşılıklı golleriyle maç 1-1 sona ererken Nuri Şahin’den beklenen bu hareket gerçekleşmedi.

Antalyaspor bu müsabakadan da yenilmeden ayrılarak yenilmezlik serisini tam 16 maça çıkarmış oldu. Bu seri ligin bu sezon en uzun yenilmezlik serisi anlamına gelirken Akdeniz temsilcisinin de sezonu 59 puanla kapatası anlamına geldi.

Kulüp tarihinde ilk kez bu kadar çok puan toplamayı başaran Nuri Şahin bir kez daha tarihe geçerken Antalyaspor gelecek sezonlarda çok daha fazla can yakabileceğine dair mesajı da vermiş oldu. Kırmızı Beyazlı takım adına sezonun ikinci yarısı gerçekten tahmin edilenden çok ama çok daha başarılı bir şekilde geçmişti.

Üzgün Taraf

Öte yandan Nuri Şahin ile alakalı başlayan polemiğin çıkış noktasını hatırlamakta fayda var. Hatırlanacağı üzere Galatasaray Başkan Adayı Metin Öztürk bu polemiğin başlangıcını yapmış ve Antalyaspor Teknik Direktörü Nuri Şahin’i teknik direktör adaylarından birisi olarak göstermişti.

Ancak Antalya temsilcisi tarafında bu durum biraz da hakaret olarak algılandı ve böyle bir şey söylenirken kimden izin alındığına dair sorgulamalar yapıldı. Bununla birlikte Antalyaspor ile Galatasaray arasında oynanan müsabakadan sonra ev sahibi ekibin bir dönem küme düşme hattında yer aldığı ligi Galatasaray’ın önünde bitirmesi de oldukça dikkat çekiciydi.

Bununla birlikte Galatasaray kulüp tarihinde ikinci kez bir sezonu eksi averajla bitirmenin de hüznünü yaşadı. Sarı Kırmızılı ekip adına geçen bu kötü sezon içerisinde Nuri Şahin isminin gündeme gelmesi de genç teknik direktörün ne kadar başarılı bir teknik direktörlük tecrübesi yaşadığını görebilmek ve daha net ortaya koyabilmek adına değerliydi.