19 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

Antalyadaspor Futbol Voleybol ve Basketbol Branşlarında Göz Dolduruyor

Antalya’da büyük futbol kulübünün ortaya koyduğu maç performanslarının dışında hentbol, basketbol ya da voleybol gibi branşlara yönelik faaliyetler aktif olarak sürdürülüyor. Bununla beraber il içi ya da iller arası koşu Golf, deniz ya da tenis spor dallarına yönelik müsabakalarda düzenleniyor. Aktif olarak sportif faaliyetlere katılan oyuncu sayısı 58 bini aşıyor. Antalya’da 190’dan fazla onay almış Spor kulübü de yer alıyor.

Şehri temsil eden başarılı performansı ile ön plana çıkan özellikle dün yapılan Süper Lig müsabakasında Karagümrük sporu 4-2 yenilgiye uğratan Antalya spor şehri daha çok fark ettirmeye devam ediyor. Güçlü performansları ile kaliteli bir altyapı ile sunulan her türlü sportif aktivite şehrin daha çok ön plana çıkmasında katkı sağlıyor. Süper lig’de 2019 ve 2020 yıllarında Antalyaspor 24 sezonunda takım içi tüm karşılaşmalarını 33.000 kişiye aşkın stadyumunda oynatmaya devam ediyor.

Avrupa Kupasına Giden Yolda Başarı Sürüyor!

En büyük başarısını 2000’li yılların başlangıcında Avrupa Kupası’na giden yolda UEFA kupasının 1.turuna yerleşerek alabilmişti. Antalya ilk kez Süper lig’e 2016 ve 2017 sezonunda çıkabilmiş ve üstün başarısını bu sezon ortaya koyabilmiştir. Öte yandan sadece futbol kulübü ile değil Kırkpınar yağlı güreşleri ile de ön plana çıkıyor. Düzenlenen yarışmalarda özellikle 1988 yılına damgasını vuran Recep Gürgöz ile ilgili şenlendiriyor. Öte yandan her yıl düzenlenen müsabakalarda muhakkak ki ilk 3 içerisinde yer alınan güreş müsabakaları şehrin daha çok ön plana çıkmasına da sağlıyor. Son olarak 2015 yılında Orhan Okulu katılım katıldığı müsabakada yer alarak şampiyon olma şansını yakalamıştır. Antalyaspor Türkiye Ligi’nde 2019 ve 2020 sezonu içerisinde ve günümüzde de varlığını koruyan futbol, basketbol voleybol, hentbol müsabakalarında daha çok ön plana çıkabilmiştir.

İronman Triatlon 2022 Avrupa Satranç Şampiyonası Gerçekleştirildi

Antalya’da 1.Lig ile Süper Lig seviyesinde futbol kulüpleri bulunuyor. Bunun yanında basketbolda Antalya 07 basketbol takımı ile 1.lige kadar yükselebilmiştir. Aynı performans voleybol branşında da elde edilebilmiştir. Alanya Belediyesi’nin ismiyle özdeşleşen takımı voleybol erkekler branşında 1.lige kadar yükselebilmiştir. Kızlar branşında ise Kepez belediyespor 2. lig’e kadar yükselebilmiştir. Hentbol branşında Antalyaspor ile Gazi gençlik spor erkek ve kız takımları ayrı olarak Süper Lig ve 1. lige kadar yükselebilmiştir.

Aktif olarak bisiklet turları düzenleyen Kepez belediyesi 2.ligde boy gösteriyor. Son olarak Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın da katıldığı uluslararası spor organizasyonu gündeme damga vurdu. Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu Antalya’ya spor turizmin başkenti olarak gösterdi. İronman Triatlon 2022 Avrupa yaş grupları satranç şampiyonasının açılış törenindeydi. Ardından tenis turnuvası ödül törenine de katıldı. Son olarak platform gereği spor severlerin bir araya gelerek başlattıkları Belek koşusu EXPO 2016 alanına kadar sürdürüldü. Burada bisiklet ile başlanan yarış süreci The Land Of Legends alanında koşu ile son buldu.