1 Aralık 2023 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

Alanyaspor’a Yeni Sponsorlar

2021 2022 sezonunun sonlarına doğru yakaladığı mükemmel performansla ligi 5. sırada bitiren Alanyaspor yeni sezon hazırlıklarına başladı. Genelde takımların kadrolarını şekillendirdiği, kalacak ve gidecek oyunculara karar verdiği bu dönem Alanyaspor için biraz daha farklı geçmekte. Alanyaspor şu sıralar yeni sponsorlar ile yaptığı anlaşmalarla gündemde. İsim hakkı için Aytemiz ile, forma göğüs reklamı için ise TAV havalimanları ile ana sponsorluk anlaşmaları devam eden Alanyaspor geçtiğimiz hafta iki yeni sponsorluk anlaşmasına daha imza attı.

GÜVEN İÇECEK DAĞITIM ile Yola Devam

Geçen sezon da Aytemiz Alanyaspor’un sponsorları arasında yer alan Güven İçecek Dağıtım ile 2022 2023 futbol sezonu için de anlaşmaya varıldı. Akdeniz Bölgesi’nde ağırlıklı olarak otellere alkollü alkolsüz içecek hizmeti sunan firma ile yapılan anlaşma doğrultusunda Bahçeşehir Koleji Stadyumu’nun çatısının sahayı gören yüzünde firmanın adı yer alacak. Bu sponsorluk sonrasında Aytemiz Alanyaspor’un kasasına ne kadar gireceği açıklanmazken sponsorluk anlaşmasının imzalandığı sırada düzenlenen basın toplantısında Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu ve Güven İçecek Dağıtım Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Güven Yıldırım sırayla söz alarak birbirlerine karşı olan memnuniyetlerini ve birbirlerine teşekkürlerini ilettiler. 

Sponsorlar Alanyaspor

Tribün İsim Sponsoru: REALTOR TURKEY

Aytemiz Alanyaspor bir diğer sponsorluk anlaşmasını ise Realtor Turkey Gayrimenkul Yatırım ve Ticaret A. Ş. ile gerçekleştirdi. Tribün isim sponsorluğu olarak düzenlenen anlaşmaya göre 2022 2023 futbol sezonunda Bahçeşehir Koleji Stadyumu’nun güney kale arkası tribünü ismi ‘Realtor Turkey’ oldu. İmza töreninde taraflar en üst düzey isimlerle temsil edilirken Alanyaspor başkanı Hasan Çavuşoğlu bölgenin takımına destek olup sahip çıkıldığı için teşekkürlerini ilettiğini belirtti. Realtor Turkey Gayrimenkul Yatırım ve Ticaret A. Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Anıl Ulaş Övençoğlu ise, “Bizlerde şehrimizin takımı Alanyaspor’a destek olduğumuz için çok mutluyuz. Umarım bu birlikteliğimiz uzun yıllar devam eder.” diyerek anlaşmadan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Bu anlaşma sonrasında Alanyaspor’un ne kadar ücret alacağı ise yine açıklanmadı.

Sponsorlar Farioli

Geçtiğimiz sezondan beri başarılı sponsorluk anlaşmaları ile göz dolduran Aytemiz Alanyaspor’un mevcut sponsor sayısı halihazırda yirminin üzerine çıkmış durumda. Diğer yandan sponsorluk anlaşmaları ile göz dolduran Alanyaspor’da taraftar transferde ağır kalındığı gerekçesiyle biraz hoşnutsuz. Oldukça başarılı geçen sezonun ardından takımdaki oyunculara ilgi artarken Francesco Farioli ile yola devam edilecek olması ise taraftarı rahatlatan bir faktör. Henüz 33 yaşındaki teknik adam ülkemizde gittiği her takımda oynattığı futbolla kısa sürede taraftarların sevgilisi olmayı başardı, hatta o kadar ki teknik direktöründen memnun olmayan üç büyük takım  taraftarlarının da geçtiğimiz sezon adını telaffuz ettikleri isimlerin arasında İtalyan teknik adam da yer aldı.

Yapılan sponsorluk anlaşmaları taraftarları fazlasıyla memnun etse de taraftar artık başka imzaları da görmek istiyor. Öncelikli olarak başarılı kadronun korunması devamında ise İtalyan teknik adamın istekleri doğrultusunda transferlerle desteklenebilirse bu sponsorluk anlaşmaları, bambaşka bir sezon Alanyaspor’u bekliyor olabilir.