28 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

ALANYASPOR SEZONUN İKİNCİ YARISINA FARİOLİ İLE BAŞLIYOR

Turuncu beyazlı ekip Alanyaspor Süper Lig’de Sezonun ilk yarısını 2 teknik direktör değişikliği ile tamamladılar.

Sezona genç teknik direktör Çağdaş Atan ile başlayan turuncu beyazlı ekip Alanyaspor daha sonrasında takımın başına tecrübeli teknik direktör Bülent Korkmaz ile sezonun ilk yarısında geri kalanını tamamladılar.

Süper Lig’de tecrübeli teknik direktör Bülent Korkmaz ile iyi bir sezon geçen Alanyaspor ligin ilk yarısını 28 puan ile 8 sırada yer alarak tamamladılar.

Süper Lig’de ilk yarının bitmesi ile beraber 53 yaşındaki tecrübeli teknik direktör Bülent Korkmaz’ın istifasının ardından boşalan teknik direktörlük koltuğuna ise daha önce Fatih Karagümrük ten ayrılan İtalyan genç teknik direktör FrancescoFarioli’ yi göreve getiren Alanyasporsezonun ikinci yarısına İtalyan teknik direktörü ile başlayacaklar.

Turuncu beyazlı ekip Alanyaspor Süper Lig’in ikinci yarısının ilk maçında ise kendi sahasında Emre Belözoğlu ile İstanbul Başakşehir’in 8 Ocak’ta konuk edecekler.

ALANYASPOR İKİNCİ YARIDA LİG’DEKİ AVANTAJLARINI KORMAK İSTEYECEKLER

Turuncu beyazlı ekip Alanyaspor Süper Lig’de Sezonun ilk yarısında topladıkları 28 puan ile iyi bir avantaj yakalayan takım ligin ikinci yarısında da aynı performanslarıyla Süper Lig’de üst sıralarda yer almak isteyecekler.

Süper Lig’in ikinci yarısının açılış maçında genç teknik direktör mre Belözoğlu ile iyi bir çıkış yakalayan İstanbul Başakşehir’e konuk edecek olan turuncu beyazlı ekip Alanyaspor için oldukça zorlu bir maç olacak.

Sezonun ilk yarısındaki maçı 1 – 0’ lık skor ile kazanmış olsalar da Emre Belezoğlu sonrasında süper Lig’de iyi bir çıkış yakalayan İstanbul Başakşehir rakibine kolay kolay kaybetmez.

Alanyaspor’da İstanbul Başakşehir maçı öncesinde ise Teknik heyetten 1antrenör, 7 futbolcu ve 4 personelin testinin pozitif çıktığı açıklandı.

Turuncu beyazlı ekip Alanyaspor’da toplam 13 pozitif vaka olması nedeniyle sakat oyuncuları ile beraber İstanbul Başakşehir maçı öncesinde kadroda büyük sıkıntı yaşayacaklar.

Süper Lig’de 11 maçtır yenilmeyen İstanbul Başakşehir ile Kendi sahasında son 3 maçını kazanamayan Alanyaspor arasında oynanan son 5 Süper Lig maçında sadece 6 gol olurken turuncu beyazlı ekip Alanyaspor 4 gol atarken İstanbul Başakşehir ise 2 gol atma başarısı gösterdi.

Alanyaspor Süper Lig’deki son maçında Fatih Karagümrük ile 1-1 berabere kalarak ligin ilk yarısını tamamladıktan sonra takımın başına genç teknik direktör Farioliile yola devam eden turuncu beyaz da İstanbul Başakşehir’ i yenerek sezonun ikinci yarısına 3 puan ile başlamak istiyorlar.

FARİOLİ TAKIMIN HAVASIN DEĞİŞTİRİR

32 yaşındaki genç teknik direktör Francesco Farioli ile turuncu beyazlı ekibi Alanyaspor’un başına geçmesiyle takımda dinamik, yüksek tempolu ve hücum eden bir oyun oynayan Alanyaspor’u ikinci yarıda izleyeceğiz.

Bülent Korkmaz döneminde daha çok skor üzerine bir oyun ile sahada olan takım İtalyan teknik direktör ile daha göze hoş gelen bir oyun ile sahada olacaklar.